august_rush_0.JPG

Oriģinālnosaukums: August Rush
Valsts:
ASV
Žanrs: Melodrāma
Lomās: Freddie Highmore, Keri Russell, Jonathan Rhys Meyers, Terrence Howard, Robin Williams
Režisors: Kirsten Sheridan
Gads: 2007

Par filmu-

Viņš ir daudzsološas mūzikas grupas solists, viņa ir talantīga čelliste. Abus kopā saveda nejauša tikšanās un pēc kopīgi pavadītas nakts viņu ceļi šķiras. Piemiņa no kopīgās nakts ir gaidāmais bērniņš, bet apstākļu sakritība pret abiem jauniešiem ir nežēlīga- viņi nespēj viens otru atrast, abi pamet novārtā mūziku un pēc nokļūšanas autoavārijā mātei tiek samelots, ka bērniņš esot gājis bojā.

Tikai pēc gandrīz divpadsmit gadiem māte uzzina par sava bērna eksistenci, kurš sevī atklājis muzikālu talantu un ar mūzikas palīdzību viņš dodas meklēt savus vecākus.

Neapšaubāmi filmas lielākā vērtība ir tās mūzika- iedvesmojoša un emocionāli spēcīga tā caurstrāvo visu filmu un liek skatītāju sirdīm pulsēt kopējā ritmā ar notikumiem uz ekrāna.

Lai arī filmu varētu dēvēt par skaistu pasaku un lielas pretenzijas sižeta līnijai izvirzīt nevajadzētu, tomēr filma ir jauka- labi aktieri, laba mūzika un laba fināla gaidas skatītājam. Gribētos pasvītrot talantīgā puisēna tēlojumu, kas burtiski aizrāva ar savām degsmē spīdošajām acīm un azartisko muzikālu vēstījumu. Patiesi aizkustinoši bija vērot puisēna atklāsmi, ka viņš spēj mūziku ne tikai sadzirdēt, bet arī spēlēt. Dažbrīd gan piezogas neizpratne par pārlieku lielo ģēnija statusa uzspiešanu un pārlieku mazo uzmanību bērna personībai, bet pasakai tas varētu piestāvēt. Jā filmas beigas jau pēc pirmā apļa ir skaidras, bet tās izspēle vienā ritmā ar mūziku ir patīkama izrāde. Sakopojiet visu savu romantisko būtību, paņemiet aiz rokas savu otro pusīti un noskatieties šo filmu.

Nobeigumā vēlētos ‘’uzslavēt’’ to (tos), kurš latviskoja filmas nosaukumu un izveidoja filmas aprakstu forumcinemas.lv mājas lapā. Man jau likās, ka mans rakstītais ir kā ar cirvi tēsta vijole, bet tur šoreiz ir pacentušies sarakstīt pavisam šķībi.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

august_rush_1.JPG august_rush_2.JPG august_rush_3.JPG august_rush_4.JPG august_rush_5.JPG august_rush_6.JPG