Simtgadnieks_6

Oriģinālnosaukums: Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann/ The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
Valsts: Zviedrija/ Horvātija
Žanrs: Komēdija
Režisors: Felix Herngren
Lomās: Robert Gustafsson, Iwar Wiklander, David Wiberg, Mia Skäringer, Jens Hultén
Gads: 2013

Par filmu-
Allans Karlsons savā simtajā dzimšanas dienā izkāpa pa veco ļaužu pansionāta logu un devās pastaigā. Un tad tik sākās- policija viņu meklē, bandīti viņu meklē. Viens nosalst, otru nobezdē zilonis, trešajam amnēzija. Bet simtgadnieks izbauda dzīvi brīvībā no pansionāta ar 50 miljoniem čemodānā.

Simtgadnieks_4

Kādu laiku atpakaļ Zvaigzne tika izdevusi grāmatu ar šādu pašu nosaukumu, bet mani kaut kas atturēja no tās lasīšanas. Pat nezinu vai pie vainas bija citas grāmatas vai kaut kāds iekšējais klikšķis, bet biju nolēmis izlaist šo grāmatu. Pēc filmas noskatīšanās sagribējās izlasīt. Dikti.

Simtgadnieks_5

Allens ir vecs buks, kuram pansionāta darbinieki šodien gatavojas uz lielu balli- kūkas, ziedi, fotogrāfs… kā nekā Allenam šodien aprit simts gadi. Bet tā vietā, lai priecīgu sejas izteiksmi gaidītu savā šaurajā istabiņā apsveicējus, Allens izkāpj pa logu. Tā, čībās, halātā un bez konkrēta mērķa. Tā iedams viņš nokļūst autoostā, kur noberot biļešu kasē kabatā esošo sīceni, uzzina līdz kurienei viņam pietiek naudas. Uz turieni arī aizbrauc. Ar 50 miljoniem koferī. Pēc tam sākas un turpinās visai amizantu un veiksmīgu (priekš simtgadnieka) notikumu virkne, kurā skatītājam tik vien atliek kā mierīgi un uzjautrinoši vērot uz ekrāna notiekošo.

kinopoisk.ru

Nekāda augstā māksla nav, bet kā omulīga un sirsnīga izklaide der pat ļoti labi. Protams, ja vien jūsu morāles normas nesāk klepot pie tiem līķiem, ko simtgadnieks pagūst sataisīt. Un ne tikai kā simtgadnieks- vēl ir viņa atmiņas, kur viņš gluži kā Forests Gamps izrādās pabijis pie visiem politiķiem un visiem notikumiem- gan Franko izglābis, gan Staļinu apvainojis, gan gulagā ar Einšteina brāli sarīkoja uguņošanu. Jā, tā uguņošana (ar dinamītu) viņam padevās labi- tādēļ tika gan psihenē, gan iesaistījās Manhetenas projektā. Raiba dzīve viņam bija gan pirms simts gadiem, gan simts gadu jubilejas dienā un vēl maķenīt pēc tam. Raiba, jautra un visnotaļ izklaidējoša.

Tagad jāatrod laiks grāmatai.

Filmas vērtējums: 9/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.