Sieviete būrī

Oriģinālnosaukums: Kvinden i buret/ The Keeper of Lost Causes
Valsts: Dānija/Zviedrija/Vācija
Žanrs: Detektīvs
Režisors: Mikkel Nørgaard
Lomās: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Sonja Richter, Rasmus Botoft, Eric Ericson
Gads: 2013

Par filmu-
Karls Merks pēc neveiksmīgas aizturēšanas operācijas, kurā viņu ievaino, atgriežas dienestā un kļūst par Q nodaļas vadītāju. Patiesībā Q nodaļa ir tikai telpa pagrabā, kur jānodarbojas ar vecu policijas izmeklēto lietu sakārtošanu. Bet jau pirmajā lietā Karls ar savu jauno palīgu uzduras kam tādam, kas soli pa solim viņus ved tuvāk piecus gadus atpakaļ notikuša nozieguma jaunam pavērsienam.

Sieviete būrī

Apgāds Zvaigzne kādu laiku atpakaļ izdeva Jusi Adlera Olsena grāmatu ”Sieviete būrī” (Atsauksmi var lasīt pie MsMarii un Doronikes). Man grāmatu neiznāca lasīt, tāpēc nolēmu izlīdzēties ar filmu.

Un filma bija ļoti laba. Vispār, skandināvu kopražojuma filmas un seriāli (piemēram, Tilts) man neliek vilties. Filma pat ir tik laba, ka tagad prāts nesas uz grāmatas lasīšanu, jo nešaubos, ka grāmatā ir spilgtāk iekrāsotas tās detaļas, kas pietrūka filmā- dzīve kamerā, spiediens, komisāra kašķīgais raksturs. Lai gan- pēdējais jau bija labi redzams arī tāpat.

Sieviete būrī

Filma pati nespieda uz kādu nebūt sarežģītu izklāstu vai kādiem negaidītiem pavērsieniem. Vairāk vai mazāk viss tāpat jau bija skaidrs un tāpēc visa uzmanība tika veltīta tai stāsta daļai, kur pasaka kāpēc šis noziegums radās. Lai arī te pietrūka dziļuma, to labi kompensēja galvenie tēli un filmas atmosfērīgums. Šīs abas lietas filmas veidotājiem bija ļoti labi izdevies parādīt. Protams, grāmatu lasījušie gan jau atrastu savu tiesu kur piesieties, bet kā jau teicu- neesmu grāmatu lasījis, tāpēc varu sajūsmināties par savu pirmavotu.

Sieviete būrī

Ja ir vēlme redzēt labu un visnotaļ aizraujošu stāstu par Q nodaļas dzimšanu un pirmo ”sakārtoto” lietu, tad noteikti ir vērts skatīties. Detektīvu cienītājiem pats par sevi saprotams, ka jāskatās.

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.