Oriģinālnosaukums: Sherlock Holmes
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs/Drāma/Mistērija/Piedzīvojumi
Lomās: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Eddie Marsan, David Garrick
Režisors: Guy Ritchie
Gads: 2009

Par filmu-

Slavenais detektīvs Šerloks Holms kopā ar savu draugu doktoru Vatsonu atbrīvo Londonu no noziedzniekiem. Pēdējais kopīgais nozieguma atrisinājums, pirms Vatsons dodas dzīvot pie savas līgavas, abus detektīvus ierauj sarežģītu mīklu virpulī, kur uz spēles ir ne tikai abu detektīvu dzīvība….

Svaigākā variācija par slaveno Londonas privātdetektīvu, kuram tagad ir ne vien jāķer sliktie Londonas ļautiņi, bet jāatvēzējas uz ko nopietnāku- jāatrisina slepenas brālības uzdotais darbiņš, kur iejaukta melnā maģija.

Stāsts nesākas ar Holmsa un Vatsona iepazīšanos, drīzāk otrādāk- Vatsons jau taisās pārcelties dzīvot kopā ar savu līgavu. Un ar Holmsu viņus kopā vēl saista ne tikai azartiska kāre atminēt nozieguma mīklas, bet arī pēdējā nozieguma sērija, kur viņiem pretī stājas melno maģiju darbonis lords Blekvuds. Šī cīņa ar Blekvudu tad arī ir filmas pamatā, kur abiem partneriem pa kājām maisās ne tikai dažādi sliktie onkuļi, bet arī Irēna Adlere un pavīd arī pats profesors Moriartijs.

Uzslava režisoram par galvenā dueta izvēli- gan Roberts Daunijs Jr, gan Džūda Lovs perfekti iejutušies savā lomā un ir tāda sajūta, ka viņiem šo lomu spēle sagādājusi patiesu prieku- izskatās tādi nepiespiesti un jautri tipiņi.

Šajā filmā būs ļoti maz no izsmalcinātā angļu džentelmeniskuma, jo izskatās, ka režisors vairāk tēmējis uz ko modernāku, dinamiskāku un jaunāku paaudzi piesaistošāku. Būs pirdošs suns, būs dūru cīņas, būs mistiskas slepkavības un mazi homoristiski iestarpinājumi. Bet mazāk dedukcijas, vairāk kaušanās un kaušanās plānošana un pakaļdzīšanās. Holivudas ietekmē Holms palicis nedaudz komerciālāks…

Un, kas man jau mazliet sāk kaitināt, ir tas, ka tagad vai katra filma, līdz ar beigu titriem cenšas pateikt, ka nepārprotami būs turpinājums. It kā plāns ir ar šo daļu nopelnīt labi un tāpēc, kā teica vienā citā filmā par ”detektīviem”- jākaļ dzelzs, kamēr tā karsta.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.