sex_and_the_city_0.JPG

Oriģinālnosaukums: Sex and the city
Valsts:
ASV
Žanrs: Komēdija/Melodrāma
Lomās: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon
Režisors: Michael Patrick Kingl
Gads: 2008

Par filmu-

Četras draudzenes, kuras vieno interese par smalkām lietām un dārgiem tērpiem, satiekas pēc ilgāka laika un uzzina jaunumus- Kerija pārvācas uz jaunu mājvietu un gatavojas kāzām. Vai tā būs viņas laimīgākā diena mūžā?

Sievišķais kvartets izkāpis no seriāla rāmjiem un pielāgo sevi platekrānam, jo mārketings čukst priekšā- pa seriālu laiku ir iekrāti diezgan daudz pielūdzēju un tas nozīmē, ka skatītāju arī kinoversijai netrūks. Veikals būs. Mārketinga čuksti ir spēcīgi- reti par kuru filmu Latvijā veidota šāda ažiotāža. Tikai man nav skaidrs kāpēc, kādēļ un par ko?.

Aplinkus nerunāšu- šī ir otra garlaicīgākā filma ko esmu skatījies šogad. Sižets ir tāds pats kā lētā gala lubeņu ekranizācijās, tikai vienīgā atšķirība ir tā, ka šeit lomās ir populāra seriāla personāžas. Varbūt, ka mans lielākais trūkums ir tas, ka neesmu redzējis seriālu un tāpēc nespēju pavērt smalko un dārgo mežģīņu priekškaru, lai pamanītu visu krāšņumu, ko šīs četras pusmūža sievietes rāda uz ekrāna? Grezni tērpi, dārgas rotas, kaudzēm kurpju pāri, ārprātam tuvs prieks par dizainera somiņu un milzīgs skapis, kurā uzturēt savu otro (galveno) es, tas ir viss, kas šajā filmā ir. Pārējais ir gatavošanās krāšņām kāzām, galvenās personas depresija, no kuras izrādās var labi izkļūt, ja labākā draudzene citiem redzot nedaudz aptaisās. Jautri, pat piemirstas kašķis par citas draudzenes neskūtajām kājām un šekumu. Atkal jautri! Izteikts matriarhāts ar švaku vīrišķu piedevu.

Skaidrs, ka šī filma vairāk tēmēta uz cilvēces sievišķīgo pusi, bet ir jāpadomā arī par otru pusi (vismaz nedaudz), jo sievišķīgā puse var aizvilkt uz kino arī vīrišķīgo pusi (veči, neiesaku!). Ja ne par to, tad vismaz varēja padomāt par mikrofona neiekļūšanu kadrā (vairākos), savādāk rodas aizdomas, ka steiga un paviršība ir bijusi filmas sabiedrotā, kas neparāda neko vairāk kā populāra seriāla aktrises spēlējam jau padsmit citās filmās redzētu sižetu tikai ar glaunāku drēbi.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

sex_and_the_city_1.JPG sex_and_the_city_2.JPG sex_and_the_city_3.JPG sex_and_the_city_4.JPG sex_and_the_city_5.JPG sex_and_the_city_6.JPG