Oriģinālnosaukums: It’s kind of a funny story
Valsts: ASV
Žanrs: Komēdija/Drāma
Režisors: Anna Boden, Ryan Fleck
Lomās: Keir Gilchrist, Zach Galifianakis, Thomas Mann, Emma Roberts
Gads: 2010

Par filmu-
Sešpadsmitgadīgs pusaudzis nolemj, ka viņam nav vērts dzīvot. Tomēr, pirms liktenīgās izšķiršanās, viņš nolemj doties uz slimnīcu. Tur viņš saprot, ka viņa dzīve ir tā vērta, lai dzīvotu.

Jūtu, ka pēdējā laikā mani aizvien vairāk piesaista filmas, kuras slēpjas zem atšķirīgiem žanriem- komēdija un drāma. Labs piemērs ir ”Lieliskākais tēvs pasaulē” ar Robinu Viljamu galvenajā lomā. Tātad būs sava veida grūtums, un par to varēs pazviegt. Ja vēl filmotāji pacentušies, tad var būt arī labs  melnais humors. Patērētāju sabiedrībai noderīgs produkts- divi vienā.

Jau pats filmas sākums liecināja, ka nebūs vienkāršs pusaudžu depresņaks, kura laikā jāgaudo līdzi galvenā varoņa grūtajai bērnībai.

Pirmais slimnīcā, dzīves apnikušam puikam pēc viņa paziņošanas par to, ka vēlējies izdarīt pašnāvību, viņam tiek sniegta… anketa, kas jāaizpilda. Pēc tam iepazīstas ar personālu un saviem tuvāko dienu ”kolēģiem”. Publika ir raiba. Un pamazām SuperKreigs (kā viņu iesauc kolēģi) kļūst par tādu kā vietējo dvēseli. Ne tik izteikti kā Nikolsons filmā ”Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”, bet pusaudzim tie apstākļi tomēr ir daudz mierīgāki un jautrāki. Pie tam ar labiem muzikāliem un pārdomu iestarpinājumiem.

Filmā nav ne grama no moralizēšanas par to, ka darīt sevi beigtu ir slikti. Nav uzspiestu viedokļu, ka visiem jādzīvo tādiem kādi mēs esam vai kas tamlīdzīgs. Vienkārši filma parāda, ka katram ir savs talants, sava sūtība un sava sirdsbalss. Un nevajag iet pret sevi. Vienkārši vajag ieklausīties sevī un viss sanāks. Gluži kā SuperKreigam izpildot Queen dziesmu ”Under pressure”- paņem mikrofonu un dziedi. Pārējais būs- jauki tērpi, jauka mūzika un jauks izpildījums.

Jauks izpildījums ir arī no galvenā trio- manuprāt, viņi ar savu izskatu un izturēšanos ir kā kulaks uz acs. Trāpīgi un pārliecinoši.

Ja ir tāds emocionāli pacilājošs garastāvoklis un ir vēlēšanās pēc kaut kā nepiespiesti jauka un mīļa, tad šī filma būs pašā laikā. Un nav svarīgi vai esi pusaudzis vai pāraudzis- filma derēs abiem.

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.