Oriģinālnosaukums: Burn after reading
Valsts: ASV/Lielbritānija/Francija
Žanrs: Komēdija/Krimināla
Lomās: George Clooney, Frances McDormand, John Malkovich, Tilda Swinton, Brad Pitt
Režisors: Ethan Coen, Joel Coen
Gads: 2008

Par filmu-

Disks ar bijušā CIP darbinieka memuāriem nejauši nokļūst divu trenažieru zāles darbinieku rokās, kuri nospriež, ka šie ir slepeni materiāli, kurus būtu izdevīgi pārdot.

Humora pilns stāsts par izteikti muļķīgu sabiedrību, varētu pat teikt- baru. Instinktu, savtīgu un mantrausīgu īpatņu kopums, kas to vien dara, kā meklē kādu stabu pie kura pacelt kāju. Vienīgais jēgpilnais dzīves piepildījums ir dabūt vieglu naudu (vienalga kādā veidā), meklēties internetā un priecāties, ka muļķo citus, nemaz nejūtot, ka pats tiec muļķots.

Ja kādam prāts nesās uz melnīgāku humoru un gribētos redzēt labus un populārus aktierus parādam savu labāko un komiskāko pusi, tad noteikti šī filma ir skatāmo darbu saraksta augšgalā. Atzīšos- man pat prasījās dažus kadrus patīt un atkārtot- dikti feini jau tas viss izskatījās.

Grūti pat pateikt, kurš no lieliskās aktieru buķetes būtu pelnījis lielākas uzslavas par savu ielikto darbu šajā filmā- gan Pits bija lielisks savā pajolīgajā un kolas salmiņu sūcošā tipa lomā (viņa sejas izteiksme skapī vien ir Oskara vērta), gan nervozi alkoholiskais Malkovičs (Ozbooorn Koksss?), gan visi pārējie (ieskaitot pofigaino CIP priekšnieku, kam galvenais bija, lai visu beigās klusu satīra).

Filma ar odziņu, ar humoru, ar labiem aktieriem un garantēti labi pavadītu laiku. Protams, vēlams labs garastāvoklis un prasme paskatīties ironiski uz gandrīz vai ikdienišķām situācijām.

Gandrīz vai varētu teikt, ka filmas galvenā morāle ir tas paštaisītais krēsls pagrabā, kur pašam apsēsties un citus sēdināt.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.