Oriģinālnosaukums: Death Race
Valsts: ASV
Žanrs: Spriedzes/Grāvējs
Lomās: Jason Statham, Joan Allen, Ian McShane, Natalie Martinez, Tyrese Gibson
Režisors: Paul W.S. Anderson
Gads: 2008

Par filmu-

Trīskārtējs autosacīkšu uzvarētājs Džensens Eims tiek ieslodzīts cietumā par noziegumu, kuru nav izdarījis.

Lai tiktu atpakaļ brīvībā, viņam piedāvā piedalīties, kopā ar citiem noziedzniekiem, sacīkstēs uz dzīvību un nāvi. Automašīnā, kas aprīkota ar bruņām, ložmetējiem un granātmetējiem viņš cenšas ne tikai izkļūt brīvībā, bet arī izdzīvot.

Šī filma atsauc atmiņā pirms divdesmit gadiem uzņemto ‘’Skrienošais cilvēks’’ ar Švarcenegeru galvenajā lomā- tā pati netālā, bet drūmā nākotne, tā pati, pēc asiņaina šova, izsalkusī publika un tie paši cietumnieki, kuri bēg un kurus galina. Tikai šajās sacīkstēs tas notiek ātri- automašīnas brauc un šauj, spridzina, aizsargājas, viltīgi manevrē… Īsāk sakot, nākotnes aina ir tāda pati kā Senās Romas laikā- tautai vajag maizi un izklaides. Ja par izklaidi šo filmu vēl varētu nodēvēt, tad ar šādu maizi paēdis gan nebūsi.

Un tukšs vēders parasti burkšķ. Burkšķ, jo filma ir līdz šķebīgumam sekla un neizteiksmīga. Smadzeņu šūnas var atslēgt pilnībā, jo filma tās neprasa- vienkārša izklaide jūsu redzes nerviem. Nav jāapgrūtina sevi ar domām- kas būs tālāk? Tas jau tāpat zināms- taisnība uzvar un galvenajam varonim balvā izskatīga meiča.

Vienīgi mieru nedod daži jautājumi- kāpēc autiņus vajag aprīkot ar ložmetējiem, ja jau no tiem nebija nekāda jēga? Neviens (vismaz es nepiefiksēju) netika ne nošauts, ne kādam sabojāts auto ar šādiem šaujamajiem. Vēl būtu interesanti uzzināt, kā parasta mašīna, kurai uzkrauta tāda bruņu glazūra spēj veikt šādus manevrus un attīstīt šādu ātrumu? Un kāpēc ieraugot bumbu kastītē, ģīmī neparādās šausmu grimase, bet tiek lasīta vēstulīte? Un ja jau pasaulē ir absolūtā krīze un visi ir nabadzīgi, tad kā var pieslēgties n-tie miljoni pie sacīkšu vērošanas un maksāt par to lielu naudu? Nu jā, laikam muļķīgi jautājumi, bet ko lai dara- kāda filma, tādi jautājumi.

Lai vai kā ar to filmas saturisko pusi, tad par pārējo varu nomierināt- ir lieli ātrumi, ir asintiņas, ir traka šaušana un spridzināšana. Kārtīgas sacīkstes uz nāvi (dzīvības te figurēja mazāk).

Kam nav pretenziju uz nesaturu un aktierisku neizteiksmīgumu (ka tik pif paf), tad var droši skatīties, tāpat šai filmai nav lemts ilgs mūžs- noskaties un aizmirsti.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.