Kraftideoten

Oriģinālnosaukums: Kraftideoten/ In Order of Disappearance
Valsts: Norvēģija
Žanrs: Krimināla/ Komēdija
Režisors: Hans Petter Moland
Lomās: Stellan Skarsgård, Tobias Santelmann, Jakob Oftebro, Bruno Ganz, Birgitte Hjort Sørensen
Gads: 2014

Par filmu-
Nils ir vienkāršs cilvēks un strādā uz sniega tīrāmās mašīnas. Visi ciena gan viņa darbu, gan viņu pašu. Pat apbalvo kā Gada cilvēku.
Viss tā arī turpinātos, ja ne ziņa, ka no narkotiku pārdozēšanas miris Nila dēls. Viņš ātri uzzina, ka dēls ir ticis nogalināts un ķeras pie atmaksas.

Kraftideoten

Aprakstos figurē, ka tā ir komēdija. Pie tam krimināla rakstura komēdija. Ja par kriminālo man šaubas nebija, tad par komēdijas pusi gan gribētu nedaudz padiskutēt. Jā, parašutists manas domas centās izmainīt (un viņam tas arī īstenībā izdevās), bet tomēr- humors bija pārlieku mazs, lai teiktu, ka tā ir komēdija. Jā, noskaņa bija tāda mazliet jautra, pat neskatoties, ka līķu tur netrūka. Bet lai nu žanrs paliek- gan jau kāds smaidīs vairāk, kāds mazāk. Bet, domāju, ka patiks visiem- gan melno humoru cienītājiem, gan kriminālo razborku piekritējiem, gan vienkārši- labu skandināvu kino mīļotājiem.

Kraftideoten

Un kā gan nemīļosi, ja Stellans galvenajā lomā vienlaicīgi spēlē gan klusu sniega šķūra vadītāju, gan atriebīgu papucīti, kuram rindas kārtībā jānomušī vesels bars ar narkomafiju, kura nejaušā veidā novāca viņa dēlu.
Iespējas tikt galā ar šiem tipiem viņam bija gana plašas. Kā nekā- Norvēģijā ir daudz sniega un jātīra daudz. Var jau pie reizes pieķert kādu līkumu, līdz vienam otram bandīšam.

Kraftideoten

Jau minēju, ka filma, manuprāt, nav īsti komēdija. Bet tā kā filmas atmosfēra ir burvīgi ieturēta tādā stilā (es te mazliet novākšu un man ne vienmēr viss sanāk gludi), tad savs smaids tiek izvilināts. Pārējais ir labā veidā pasniegts zobs pret zobu stāsts ar ļoti labu aktieru veikumu. Bija bauda skatīties.

Kraftidioten_4

Filmas vērtējums: 9/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.