in_bruges_0.JPG

Oriģinālnosaukums: In Bruges
Valsts:
Lielbritānija/Beļģija
Žanrs: Komēdija/Drāma/Krimināla
Lomās: Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes
Režisors: Martin McDonagh
Gads: 2008

Par filmu-

Divi algoti slepkavas pēc nelielas kļūmes vienā darbiņā, no Anglijas tiek nosūtīti nelielā atvaļinājuma uz klusu Beļģijas pilsētu Brigi, kur jāgaida viņu šefa Harija turpmākie norādījumi. Brige ir maza pilsētiņa ar viduslaiku arhitektūru un gaidot šefa norādījumus abi slepkavas izbauda kluso un mierīgo kultūras dzīvi, kas vienā brīdi izmainās…

Cinisma un ironijas pilna filma, kuras notikumi risinās uz viduslaiku arhitektūras fona, nedaudz rudenīgā gaisotnē. Skatītājiem tiek pasniegts tik labs un acij tīkams skats, ka nevilšus jāiepleš acis un jāveras filmā, lai sekotu abu galveno varoņu ārpusdarba gaitām. Šajās gaitās aukstasinīgie slepkavas sevi parāda pavisam citā gaisotnē- viņi bauda kultūru, iemīlas, strīdās, atceras un ar bailēm gaida ziņas no viņu šefa, kura lomā perfekts ir R.Fainss (pavērojiet viņa grimases un izturēšanos). Arī abi killeri no viņa ne par matu neatpaliek. Domas par nākotni, par pagātni, par savu dzīvi, kam visam pa vidu ir kolorītu vietējo iedzīvotāju trāpīšanās viņiem pa ceļam.

Filma varētu būt medusmaize dialogu cienītājiem, netipiskam humoram un tikpat netipiskiem tipiska sižeta pavērsieniem. Viss ir saprotams, skaidrs un vienkāršs, bet tajā pat laikā izpildījums un pārsteigums ir tas, kas filmai piedod rozīnīti. Labu rozīnīti.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

in_bruges_1.JPG in_bruges_2.JPG in_bruges_3.JPG in_bruges_4.JPG in_bruges_5.JPG in_bruges_6.JPG