04.JPG

Oriģinālnosaukums: Redacted
Valsts: ASV
Žanrs: Kara drāma
Lomās: Eric Anderson, Lara Atalla, Izzy Diaz
Režisors: Brian De Palma
Gads: 2007

15.JPG

Lai arī šī ir mākslas filma, tā vairāk atgādina dokumentālo filmu.

Par filmu-


Stāsts par amerikāņu karavīriem Irākā- par viņu dzīvi, viņu misiju, nepārtraukto stresu un rūpes par savu dzīvību. Par nespēju izturēt un par to, ka četri no viņiem ‘’noraujas’’- izvaro padsmitgadīgu irākiešu meiteni, pēc tam viņu aizdedzina un nošauj viņas ģimeni.

25.JPG

Skarba filma par amerikāņu karavīru skarbajām gaitām svešā valstī. Stress, miega bads, pārpūle, savu biedru bojāeja- tas viss ir jāpārdzīvo karavīriem Irākā, kuriem darbs prasa pārāk daudz, bet atpūta ir pārāk maz.

35.JPG

It kā jau nekas jauns netiek filmā pateikts- tā pati šaušana, tā pati vardarbība, tā pati neattaisnojošā rīcība. Bet veids, kādā tas viss tiek pasniegts tomēr uzrunā nedaudz savādāk. Liek nedaudz padomāt.

43.JPG

Filmas gaisotni veido gan mākslīgi radīti (ja tā var teikt) dokumentāli, gan arī īsti dokumentāli kadri. Kadri no novērošanas kamerām, teroristu mājas lapām, kā arī citiem internetā pieejamiem kadriem šo sajūtu tikai pastiprina.

53.JPG

Varbūt skatoties dažreiz var uznākt šaubas par nepieciešamību aktieriem pārlieku dižoties un spēlēties ap videokameru, bet tas ātri pāriet. Padižojies kameras priekšā un tālāk- streso uz posteņa, piedzeries atpūtas laikā, zaudē galvu (gan tiešā, gan pārnestā nozīmē)….

Lai arī filma stāsta jau dzirdētu stāstu, ir vērts apskatīties- ir visas iespējas saklausīt ko jaunu un nedzirdētu.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.