Oriģinālnosaukums: Shrink
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma
Lomās: Kevin Spacey, Mark Webber, Robin Williams, Keke Palmer, Pell James
Režisors: Jonas Pate
Gads: 2009

Par filmu-

Holivudas zvaigžņu psihoanalītiķim Henrijam ir jāpalīdz dzīves nomāktiem tipiem, lai arī pašam ar savu dzīvi ne tuvu nav viss kārtībā. Uz savu darbu viņš iet ar sakostiem zobiem, jo saprot, ka tā īsti palīdzēt viņš nevienam nespēj. Viss, kas viņam ir atlicis ir vecais suns un zālītes smēķēšana.

Lēna, mierīga, bet tai pat laikā ļoti aizraujoša filma ar mūžīgā kaifa dūma iespaidā esošo Kevinu Speisiju. Filma, kas vairāk rosina domāt un līdzi just nekā baudīt izklaidi.

Kevins Speisijs brīnišķīgi notēloja slavenu psihoanalītiķi, kuram jāuzklausa ne tikai citu slavenu un mazāk slavenu cilvēku dīvainības, bet jātiek galā pašam ar savējām. Taisnības labad gan jāsaka, ka viņš ar savām problēmām nemaz necenšas tikt galā- viņam pietiek ikdienišķās tikšanās ar savu kāsīšu dīleri un pārējais jau ir tikai laika jautājums. Ievilkt dūmu aiz stūra un pamosties no rīta pie sava baseina/uz krēsla/grīdas. Pārējais jau ir maigi sakot- vienalga. Vienalga, kādu cilvēki redz mani uz ielas, vienalga, kāds izskatos televīzijā, kad prezentēju savu grāmatu….

Atzīšos, ka ik pa laikam skatoties filmu man palika jautri. Tādi patīkami smaida starpbrīži pa vidu emocionāli piesātinātākiem kadriem. Kad pēc vai pirms kādas nopietnākas epizodes tev, kā skatītājam, iedod smaidu un ar šo smaidu tu saņem tālāk savu devu nopietnības par kuru vajadzēs padomāt. Padomāt ar smaidu uz sejas.

Filma ir spēcīga. Vienkārša, mīļa, bet pietiekoši spēcīga, lai varētu izjust kārtīgu kripatu no katra filmas brīnišķīgā aktieru ansambļa dalībnieku snieguma, jo visi tie, kas šķērsoja psihoanalītiķa kabineta durvis kaut kādā mērā sevi saistīja ar pārējiem. Sanāca viņiem ļoti labi.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.