Oriģinālnosaukums: Prince of Persia: The Sands of Time
Valsts: ASV
Žanrs: Spriedzes/Grāvējs/Piedzīvojumu/Pasaka
Lomās: Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley, Alfred Molina, Steve Toussaint
Režisors: Mike Newell
Gads: 2010

Par filmu-
Persijas armija iekaro svēto pilsētu Alamutu un prinča Dastana rokās nonāk trofeja- savdabīgs duncis ar rokturī iepildītām smiltīm. Nejauši Dastans atklāj šī dunča nozīmi un drīz saprot arī, ka šo dunci vēlas iegūt vēl kāds. Tagad viņam ir jādomā ne tikai kā palikt dzīvam, bet arī kā neļaut duncim nokļūt ļaundaru rokās.

It kā jau derētu iesākt ar teikumu par datorspēli, bet tā kā to neesmu spēlējis (nevienu variantu), tad jāpaliek vien būs tikai pie filmas.

Un filma ir laba. Glīti iesaiņota un tikpat glīti pasniegta pasaka- nav īpaši daudz iespringts, bet tajā pat laikā ir sanācis labs stāsts un acuprieks. Un, kas nav mazsvarīgi- filma, lai arī satur pietiekamu daudzumu cīņas ainu, tomēr ir liekama pie ģimenes kino. Mūsdienu slaktiņu piesātinātajā kinopasaulē tie daži līķīši ir špicka. Varēs savu tīni atraut no datorspēles un parādīt, kā Persijas princis lēkā dzīvajā.

Lekšana viņam padodas- Luks Besons ar sava 13.rajona parkoura kultu ir ticis arī līdz senajai Persijai un ir sanācis patīkams parkours Persijas stilā. Kā nekā par konsultantu filmēšanas grupai bija pats parkoura ieviesējs Davids Bells.

Arī pārējie filmas elementi ir cienīgi- ir gan stāsts (patīk, ka stāsts ir ar odziņu), gan labi cīņas kadri, gan humors, gan romantika. Viss, kas nepieciešams labi izklaidējošai pasakai priekš lieliem un maziem bērniem.

Prieks, ka pasaku varēja vērot ar neatslābstošu interesi. Varētu pat teikt, ka ar mazu azartu un nebija tādu brīžu, kad bija jāskatās apkārt pēc popkorna tūtas vai kādas knibināmās lietiņas (nu varbūt dažreiz). Nevarētu teikt, ka aktieri katrs par sevi būtu spilgti un pārliecinoši (varbūt izņemto Alfrēda Molinas tēloto ”biznesmeni”), bet kopā viņi veidoja visnotaļ jauku saspēli, ko bija prieks skatīties.

Vēl tik piebildīšu, ka beigu kadri mani pārliecināja- parasti šādas ainas garlaikoti aizpilda laiku līdz beigu titriem, bet te bija pārliecinošs kadrs. Patika. Varbūt tāpēc (nav ko slēpt), ka es jau biju morāli un fiziski sagatavojies, ka būs kārtējais neapstrīdamais mājiens no sērijas ”turpinājums sekos”.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.