Oriģinālnosaukums: Brimstone
Valsts: Nīderlande/ Francija/ Vācija/ Beļģija/ Lielbritānija/ Zviedrija
Žanrs: Drāma/ Spriedzes
Režisors: Martin Koolhoven
Lomās: Dakota Fanning, Carice van Houten, Kit Harington, Guy Pearce, Emilia Jones
Gads: 2016

Par filmu-
Jauna sieviete, bēgdama no biedējošās pagātnes, pārceļas uz dzīvi nelielā pilsētiņā, bet arī tur viņu sasniedz pagātnes rēgs un viņas dzīve tiek pārvērsta ellē.

Bija uzradusies apetīte uz vesterniem, tāpēc sapriecājos, kad pamanīju arī šai filmai žanra apzīmējumā ”Vesterns”. Eiropas kino, labi aktieri, labs žanrs…. kas gan te var noiet greizi. Mazliet šķībi gan sanāca, jo vesterna te nav. Toties ir ļoti laba filma. Un smaga.

Liza ir mēma, bet viņai vecmātes darbā labi palīdz mazā meitiņa. Viņai ir mīlošs vīrs, ģimene, saimniecība un darbs. Viņa tiek cienīta un labi ieredzēta. Diemžēl, pēc jaunā mācītāja ierašanās, Lizu sāk vajāt nelaimes un citi sāk novērsties.
Viņa nevienam nevar atklāt, ka mācītājs ir visu vainu cēlonis un viņai steigšus ir jādodas prom. Bet mācītājam ir savi plāni, kuros nav vieta ne Lizai, ne visiem, kas viņai tuvi.

Kā jau teicu- te nav vesterna. Tas, ka notikumi norisinās tajos laikos un tajās vietās, nenozīmē, ka filma pelnījusi birku ”vesterns”. Un šoreiz es nemaz nepārmetīšu, ka šī birka nebija, jo filma bija kā ļoti labs pārsteigums un negaidīts baudījums. Un tas smagums, kas vēlās no ekrāna, nemaz nebaidīja. Jā, bija brīžam ļoti smagi skatīties. Īpaši tie pašdestruktīvie kadri. Bet tas viss izskatījās labi, iederīgi un stāstam piemēroti. Vēl jo vairāk, ja viss uz ekrāna notiekošais bija tik labi parādīts no aktieru puses. Viņi te rādīja augstāko klasi.

Piekasīties tik gribēju pāris vietās stāstam, kur likās nedaudz samocītas pārejas. Lai gan kopumā te nav daudz ko kasīties- ir jāskatās.
Tik pabrīdināšu- ja nav vēlēšanās skatīties smagu gabalu, tad labāk nevajag. Stāsts ir smags un te neviens netiek taupīts (tajā skaitā bērni).

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

0