Oriģinālnosaukums: The Postcard Killings
Valsts: Lielbritānija/ ASV
Žanrs: Spriedze/Krimināla
Režisors: Danis Tanovic
Lomās: Jeffrey Dean Morgan, Famke Janssen, Cush Jumbo, Joachim Król, Naomi Battrick
Gads: 2020

Par filmu-
Policijas detektīva Džeikoba Kanona meita tiek nogalināta. Tā nav parasta slepkavība- meita kopā ar savu vīru ir izkropļoti un atstāti neizskaidrojamā pozā. Trūkst dažu locekļu. Un citi ir nākuši klāt. Un vēl kāds žurnālists saņēma pastkarti ar jocīgu vēstījumu. Viss ir gandrīz tāpat, kā pirms pāris nedēļām Madridē. Džeikobs, redzēdams policijas bezspēcību, nolemj pats uzmeklēt meitas slepkavu.

Ik pa laikam vajag palasīt kādu krimiķi. Vai paskatīt. Īpaši, ja sola izaicinoši slimu sērijveida slepkavu, kuram policists sūri un grūti dzen pēdas un visu filmu ir kaķis-pele sacensības un tik beigās uzzini, kurš galu galā bija kaķis un vai pele nebija tā, kura ķēra. Šoreiz gan viss stāsts izrādījās daudz vienkāršāks. Un prastāks.

Džeikoba meitu atrod mirušu. Kopā ar savu vīru, ar kuru nule apprecējās. Kamēr policija mēģina atšķetināt šo noziegumu, tikmēr Džeikobs uzzina, ka bija līdzīga slepkavība Madridē. Arī tur nogalināja jauno pāri un viņu līķi bija atstāti jocīgās pozās. Un arī te trūka dažu locekļu. Pamazām tiek saliktas kopā vēl dažas slepkavības dažādās Eiropas pilsētās, un visās ir viens un tas pats rokraksts- pāris, kas nesen apprecējās, trūkst dažu locekļu un vietējiem žurnālistiem tiek izsūtītas pastkartes ar dīvainu vēstījumu.

Kārtējo reizi jāsaka, ka stāsts tika nemākulīgi pasniegts. Te nebija nekas- ne intrigas, ne laba aktierspēle, ne arī labs atrisinājums. Pieļauju domu, ka grāmata, pēc kuras veidota filma, ir daudzas reizes interesantāka, lai arī nekāds oriģinālais vēstījums te nav.

Īpaši žēl ir par beigu cēlienu- it kā neko jau dižu gaidīt nevajadzēja, bet… viss bija pārāk samocīts un pārāk uzkrītoši veidots tā, lai sanāktu režisora iecere, kura ir tik banāli standartizēta, ka zemāk vairs nebūtu kur rakt. Žēl, pārdomātāks atrisinājums būtu kaut mazliet mazinājis to sājo pēcgaršu.

Ja filma mazliet būtu pacentusies saglabāt intrigu, pārdomātāk salikusi visu pa plauktiņiem un ne tik ļoti banalizējusi policistu darbības, tad sanāktu pieklājīgs detektīvs. Diemžēl, bet tika izdarīts viss, lai filma iznāktu vāja, neinteresanta un ļoti haotiska.

Filmas vērtējums: 3/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.