Oriģinālnosaukums: Dead in a Week: Or Your Money Back
Valsts: Lielbritānija
Žanrs: Komēdija/ Drāma
Režisors: Tom Edmunds
Lomās: Freya Mavor, Christopher Eccleston, Tom Wilkinson, Aneurin Barnard, Marion Bailey
Gads: 2018

Par filmu-
Viljams ir rakstnieks un viņam neveicas- viņa literāros veikumus izdevniecības atgriež atpakaļ, draugu nav un viņš neredz jēgu turpināt. Tāpēc viņš mēģina izdarīt pašnāvību, bet arī te viņam neveicas. Vienā šādā mēģinājumā uz tilta, viņu uzrunā Leslijs- profesionāls slepkava, kurš piedāvā savus pakalpojumus. Tiesa gan, Leslija labākie gadi ir jau tālu aiz muguras un viņa kolēģi labāk redzētu Lesliju pensijā, ne ar stroķi skraidām pa pilsētu.
Bet Viljams to nezina un piekrīt Leslija piedāvājumam. Un tad Viljamam uzsmaida veiksme. Bet līgums jau ir parakstīts.

Filmas apraksts it kā visu skaidri pasaka- būs mazliet jautri un, ja nepārsālīs ar pārlieku uzsvaru uz algotā slepkava vecumu, tad varētu sanākt tīri labs izklaidējošs skatāmgabals britu melnā humora stilā. Un kopumā tā arī bija- mazliet gan pietrūka pārliecības galvenajam varonim (tam, kurš rakstnieks), bet tur labi viņu līdzsvaroja pieredzējušais slepkava. Arī izdevniecības meitene labi turējās.

Viljams sevi uzskata par neveiksminieku, jo viņa darbus neviena izdevniecība nevēlas izdot un pašam liekas, ka no viņa jēgas nav. Tā nu viņš mēģina izdarīt pašnāvību, bet nekādi neizdodas- te kuģis zem tilta pabrauc tieši, kad viņš izdomā lekt upē, te gāze atslēgta, te viņu nenotur āķis griestos. Kā glābiņš viņa mokām ir Leslija piedāvājums- noslēgt līgumu par viņa noslepkavošanu. Paraksti, samaksā un nedēļas laikā būsi beigts. Ja ne, tad naudu atgriezīs atpakaļ. Kā nekā Leslijs ir goda vīrs un pārstāv solīdu slepkavu organizāciju.
Tiesa gan, šajā organizācijā Lesliju vairs nevēlas- viņu grib aizsūtīt pensijā, jo ne viņš spēj izpildīt plānu, ne arī roka vairs tik stingra. Bet Leslijs nevēlas pensijā- viņam šī profesija ir mūža aicinājums un ar Viljama nošaušanu viņš cer izpildīt arī plānu.
Bet Viljamam plāni mainās- viņam piezvana no izdevniecības un piedāvā izdot viņa grāmatu. Un vēl Viljams iemīlas. Tik viena nelaime- līgums jau ir parakstīts.

Šo filmu varētu ierindot kādā vieglā un nepretenciozā filmu sarakstā- skaties, pasmaidi, neņem pie sirds nošautos un zini, ka beigās visiem būs labi un uzvarēs mīlestība. Protams, te arī nevajadzētu būt kādām pretenzijām pret britu melno humoru.

Leslija lomās tēlotājs (Toms Vilkinsons) bija izcils- viņš teju viens pats nesa visu filmu. Mazliet viņam vēl palīdzēja Freja Meivora, bet pārējie gan vairāk tik mēģināja noturēties klišejās un īsti nepārliecināja. Bet to varētu arī nepieminēt, jo filma, kā jau minēju- neko vairāk kā vieglu izklaidi nepiedāvā.

Filmas vērtējums: 6/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.