Oriģinālnosaukums: The Expendables
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs/Spriedzes/Piedzīvojumi
Lomās: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Eric Roberts, Mickey Rourke
Režisors: Sylvester Stallone
Gads: 2010

Par filmu-
Bārnijs Ross ar savu komandu tiek nolīgts tad, kad jāizdara neiespējamais, jo viņi ir vislabākie.
Noslēpumains vīrs nolīgst Rosa komandu, lai tā atbrīvo kādu salu no nežēlīga diktatora. Ierodoties salā, lai veiktu bīstamu, bet nebūt ne sarežģītu uzdevumu, viņi saprot, ka viss nenotiks tā, kā plānots.


Vairākas reizes atlikta pirmizrāde, vairākas reizes pamainīts aktieru sastāvs, vairākas zvaigznes palikušas aiz kadra… bet tas nemazina šīs filmas burvību. Te katram ir iespēja saost to pulvera smaržu, kas bija 80-90.gadu grāvējos. Tur ēkas sprāga ar skaļu blīkšķi. Katrā filmā bija jāuzspridzina benzīntanks vai vismaz degvielas cisterna un piebeidzot slikto, bija jāpasaka kāds pavadošais teksts. Un ja to visu paveic kāds superstārs (Stallone, Švarcenegers, Lundgrēns, Villis uc), tad laime pilnībā.

Filmā ”Neiznīcināmie” tas viss ir. Un ir ne tikai kāds no superstāriem, bet visi uzskaitītie un vēl kāda porcija. Nu vai nav prieks redzēt vienā kadrā Stalloni un Švarcenegeru (un Brūsu Vilisu turklāt)?! Taisni vai jāliek rāmī un pie sienas.

Un visi viņi rāda ko pa šiem gadiem ir iemācījušies- nažus met labi, šauj vēl labāk, sit vispār zvērīgi feini. Un ko vēl vairāk vajag priekš kārtīga kino, kas uzkurina skatītāju kuslajās miesās kārtīgu atmiņas porciju ar TO laiku grāvējfilmām? Humoriņu? A, bet lūdzu! Pat Stethems bija redzams smaidīgs (pie tam vairākos kadros). Sprādzieniņu? A, bet lūdzu! Sprāgs tā, ka Komandos var iet pastāvēt pie ratiem. Romantiku? Būs!

Būs diezgan daudz kur pasmieties (piemēram, Džeta Lī filosofēšana par mazs un liels), būs diezgan daudz kadri, kas iesēdīsies atmiņā (Švarca uznākšana un kur trakais melnais ar savu trako automātu pagrabā sliktos mētās).

Loģiku, savērptu sižetu, dziļas domas vai Oskarus par aktierdarbu te negaidiet. Šeit tas viss ir lieks. Te izbaudiet ekšenu un kinonaftalīnu (labā nozīmē). Te svarīgi ir liels skaits ļauno (beigtu), ļauns pavisam ļaunais (skaidrs, kas ar viņu notiks) un mazliet savainoti labie (nedaudz labo asinis ticamībai vajag).
Lai gan pie aktierdarbiem gribētu izcelt Dolfu Lundgrēnu- izskatījās jau nu dikti labi iejuties lomā.

Nedaudz pietrūka pašas superkomandas kopējā klope- kur barā sit baru. Sadarbojoties un izspēlē smukas kombinācijas. Lai gan var saprast- zvaigžņu pārāk daudz, un ja katrai ļautu izspēlēties pēc sirds patikas, tad jātaisa vairākas sērijas.
Un izskatās, ka komandai būs vēl kāds darbiņš. Galu galā- visus nenošāva un vēl aiz kadra palika pietiekoši daudz tā laika aktieri un aktrises, kuri varētu izdaiļot vēl kādu Neiznīcināmo misiju.

Filmas vērtējums: 9/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

P.S.
Man atkal nepatīk latviskotais filmas nosaukums. Man tas neiznīcināmais vai iznīcināmais vairāk asociējas ar kaitēkļiem vai nezālēm (neiznīcināms kaitēklis).