Oriģinālnosaukums: The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Valsts: ASV/Lielbritānija
Žanrs: Piedzīvojumu/Ģimenes/Fantāzija
Lomās: Ben Barnes, Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley
Režisors: Andrew Adamson
Gads: 2008

Par filmu-

Princim Kaspiānam, nākamajam Nārnijas valdniekam, ir jāmūk no pils, jo viņa tēvocim ir piedzimis dēls, kuru tēvocis grib likt tronī Kaspiāna vietā.
Kaspiāns atrodoties vecajā Nārnijā sapulcina tur mītošās radības, lai stātos pretī nežēlīgajam un valdnieka troni alkstošajam tēvocim un nodibinātu mieru visā Nārnijā.

Nezinu kādi notikumi risinājās pirmajā Nārnijas filmā, bet te varu teikt, ka īsti nenotika nekas. Jā, bija pasaku valstība ar dažādiem pasaku tēliem, bet darbība īsti nepārliecināja- viss noties haotiski un haosa risināšanai vienīgais solis ir kariņš. Kariņa galvenās personas ir 4 bērni un lauva ar skaļu rīkli.

Jā, es saprotu, ka pirmās daļas neredzēšana man diezgan ierobežo skata laukumu, jo īsti nevaru salīmēt faktu, ka četri bērni no metro stacijas nokļūst pasaku valstībā un izrādās, ka viņi ir 1300 gadus veci un pie tam skaitās karaļi un karalienes. Īsti nav skaidrs arī kāpēc tik naski ir jākaro un kāpēc neviens neuzmeklēja sintētisko lauvu vispirms, ja jau tā ir tik svarīga persona…

Skatos uz runājošo āpsi un domāju- vai tik šī pasaku valstība nav pārāk neizdevusies? Ne jau runājošie ragainie un spalvainie radījumi vainīgi, bet drīzāk to vienveidība un mazskaitlīgums. Pārāk vāja bioloģiskā daudzveidība pasaku pasaulei- kentauri, mīnotauri, pāni… tā pati sengrieķu mitoloģija, nekas jauns un pārsteidzošs. Ja nu vienīgi pāraugusī pele ar nāvējošo zobu bakstāmā izmēra zobenu, kas spēj momentāni nogalināt bruņās tērptu tēvaini.

Filmas mērķauditorija noteikti nav pieauguši cilvēki- šī vairāk interesētu bērnus, kuriem patīk spēlēt prinčos un princesēs. Vai karaļos un karalienēs. Lai vai kā, bet filma ir diezgan vāja- blāva pasaku valstība, nepārliecinoši tēli un vēl nepārliecinošāka filmas gaita.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.