Oriģinālnosaukums: Knight and Day
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs/Komēdija/Spriedzes
Lomās: Tom Cruise, Cameron Diaz, Peter Sarsgaard, Jordi Mollà, Paul Dano
Režisors: James Mangold
Gads: 2010

Par filmu-
Džūna (Kamerona Diaza) lidostā nejauši saskrienas ar Roju (Toms Krūzs) un šī tikšanās viņas vienkāršo lidojumu uz māsas kāzām pārvērš par galvu reibinošu piedzīvojumu, jo Rojs ir speciāli apmācīts aģents, kuram ir ļoti svarīga misija. Un līdz ar to, šajā misijā tiek ierauta arī Džūna.

Ik pa laikam uz ekrāniem iznāk kāds kārtīgs komēdijbojeviks ar augstākā plaukta Holivudas zvaigznēm. Lai gan reti kura no tām sanāk daudz maz skatāma. Es tā uz sitiena varētu nosaukt tikai vienu- ”Patiesie meli” Ar Švarcenegeru un Lī Kērtisu galvenajās lomās… bet tas bija tik sen. Tagad ir jauns pāris- Kamerona Diaza ar Tomu Krūzu.

Viņa- tēvu mīloša meita, kura steidzas uz savas māsas kāzām ar koferi, kas piekrauts ar dažādām antīka auto detaļām (jāsalabo taču tētuka auto). Un viņa nepavisam nav pieradusi atrasties lidmašīnā, kurā tiek nogalināti visi un džeismbondīgs čalis viņu ik pa laikam atslēdz, lai vieglāk pārciestu neikdienišķos notikumus.

Viņš- īpaši apmācīts superaģents, kuram mundiera gods un jaunais ģēnijs ir svarīgāks par bēgšanu no saviem kolēģiem. Protams, arī nejaušās ceļabiedrenes glābšana ietilpst viņa svarīgo darbu sarakstā.

Ja jau viņš un viņa satikās, tad tālāk jādodas kopā un mazais, svarīgais ģēnija izgudrojums ir jānogādā drošā vietā, lai to nedabūtu sliktie onkuļi. Bet tiem, ai kā gribās dabūt šādu mantiņu un tāpēc netiek žēlotas ne lodes, ne mašīnas, ne cilvēki.

Izlasot visu augstākminēto var likties, ka filma ir skatāma ar vienu elpas vilcienu, kuru jāpārtrauc tikai, lai pasmietos. Un tā jau laikam arī ir. Gandrīz. Pietrūka pavisam nedaudz. Tikai kāda puse filmas.

Pietrūka azarts, jo īsti nevarēja saprast dažus gājienus (kāpēc viņam jāsatiekas ar slikto spāni un kāpēc ģēnijam sagribējās braukt ar vilcienu?). Arī joki otrai daļai mazliet tā kā pietrūka. Taisnības labad gan jāsaka, ka otrajā daļā vairāk bija pakaļdzīšanās un šaušana. Tā kā bija ko redzēt.

Sižets ir diezgan vienkāršs un lielu piepūli no abiem aktieriem neprasīja (laikam palīdzēja arī abu piešautā roka- vienam Neiespējamā misijā, otrai- Čārlija eņģeļos), lai gan ir sajūta, ka Krūzs uzņēmās pārlieku lielu šefību atstājot Diazai vien ciema muļķītes lomu. Varbūt, ka tā arī bija jābūt, bet prasījās kaut kādu izlīdzinātāku pāri.

Noteikti varu sacīt, ka šī filma patiks žanra cienītājiem (divi mīlīgi un slaveni aktieri- šauj un jautri uzvedās) neskatoties ne uz vecumu, ne dzimumu. Vai patiks pārējiem? Nezinu, laikam atkarīgs no katra dvēseles stāvokļa, bet noteikti nevajag gaidīt no filmas kaut ko pārmērīgu gudru un īpašu. Vien jānobriest labai izklaidei un viss.

Vienīgi galvā nezūd doma, ka filmas ”Nakts un diena” potenciāls netika izmantots pilnībā.

[xrr rating=7/10 imageset=tiny_star label=”Filmas vērtējums:”]
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.