Oriģinālnosaukums: Army of the Dead
Valsts: ASV
Žanrs: Šausmu/ Grāvējs
Režisors: Zack Snyder
Lomās: Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana de la Reguera, Matthias Schweighöfer
Gads: 2021

Par filmu
Negadījuma rezultātā Lasvegasa kļūst par slēgto zonu, kur valda zombiji. Ir plānots pilsētu ar visiem zombijiem uzspridzināt. Protams, uzspridzinās arī visu pārējo. Tajā skaitā arī naudu- miljonus, kas guļ kazino seifos. Lai tiktu pie milzīgās bagātības, tiek savākta komanda, kuriem ir uzdevums- tikt pilsētā, uzlauzt seifu un savākt naudu. Tas viss jāpaspēj līdz pilsētas uzspridzināšanai un diezgan nepatīkamā zombiju kompānijā.

Video rullītis solīja diezgan labu zombijkino. Tādu kečupisku, ar smalku humoru un visnotaļ glītu pasniegšanas veidu glaunas mūzikas pavadījumā. Melots gluži nebija, bet līdz galam patiesi ar viņi nebija.

Proti, filmā bija smalks humors, kurā gan paņirdza par jūtūberiem, gan izmantoja klišejas un vēl pasmīnēja par vācieti. Arī mūzika bija ļoti trāpīga un krāšņi izdaiļoja filmu- gan ar Vāgneru, gan ar The Cranberries. Diemžēl, bet ar to bija par īsu. Filma nekādi nespēja savākties kaut kādos rāmjos un visu laiku izplūda bezsakarīgā garlaicībā un nevajadzīgās sānieliņās. Izpļakarēja visu savu potenciālu. Un līdz ar to tā divas ar pusi stundas bija kā izkošļāta košļene- garša nav, izspļaut nav kur un jāviļā pa muti līdz miskastei.

Ik pa laikam iepriecināja centieni saņemties (Gorgona Medūza un grieķu dievi), bet pārāk jau leca acīs, ka filmas veidotāji nespēj šo latiņu noturēt līmenī. Visžēlāk bija par filmas lēno sākumu- likās, ka atliek tik paciesties un pēcāk viss aizies kā pa reni. Tebe nu! Tas sākumā uzņemtais gausums turpinājās visu filmu. Tā vietā, lai atkorķētu visas kečupa pudeles un līksmotu, viņi ņem un lēnā garā turpina. Ar īsiem starpbrīžiem.

It kā jau šāda žanra filmām nav jāievēro etiķete un jābūt līdzīgām, bet nevajag arī pazaudēt savu stilu, kā rezultātā viss ko var pateikt par šo filmu, ir- kārtējā zombijfilma. Filma, kura pati nesaprata vai ir sāļā vai saldā torte, tāpēc arī ķirsīši mētājās blakus, retumis tik pieripojot pie kūkas.

Skatīties var, bet žanra cienītājiem sacerēties nevajadzētu. Pārējiem- pēc pašu ieskatiem. Tik saēsties pirms kino nevajadzētu- tur ir tīģerzombijs.

Filmas vērtējums: 6/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.