peaceful_warrior0.JPG

Oriģinālnosaukums: Peaceful warrior
Valsts: ASV/Vācija

Žanrs: Drāma
Lomās: Scott Mechlowicz, Nick Nolte, Amy Smart
Režisors: Victor Salva
Gads: 2006

Par filmu-

Dens ir talantīgs vingrotājs, kurš mācās koledžā un cer iekļūt olimpiskajā izlasē. Viņam ir viss- apbalvojumi sportā, draugi, draudzenes, motocikls…. Dena pasaule vienā mirklī apgriežas ar kājām gaisā, kad pēc smagas traumas viņš satiek Sokrātu, kurš viņam parāda citu pasauli. Dens saprot, ka viņam vēl daudz ir jāmācās, lai kļūtu par to, ko viņš sapņo.

Visnotaļ jauks un iedvesmojošs stāsts par gribasspēku, cīņassparu un vēlmi sevi pierādīt. Ar traumu, kas visuprāt viņa sportista karjerai pārvilka treknu svītru, viņa dzīvē nejauši ienāk no skata parasts benzīntanka darbinieks, kurš spēj viņam parādīt ceļu atpakaļ dzīvē un sportā.

Patīkami, ka šajā filmā uzsvars nav likts uz vienkāršu, emocionālu uzrunāšanu un smadzeņu pūderēšanu, lai tik ievirzītu cietušā sportista domas pareizajā gultnē. Te lielākā daļa bija veltīta mistiskiem efektiem, kurus ļoti veiksmīgi demonstrēja Nika Noltes tēlotais sirmais tētiņš (viņam ļoti labi sanāca šī loma).

Parasti šāda tipa filmām iederas depresīva vidusdaļa, lai uzskatamāk parādītu galvenā varoņa ‘’augšāmcelšanos’’, bet šeit to veiksmīgi aizstāja dialogi ar nelielu devu jautrības un lielu devu ar pārdomu pilniem teikumiem.

Iepriecināja arī filmas beigas, kuras netika pārvērstas par gaudulīgi asarojošu bēdu/triumfa mirkli, bet atstāts turpinājums skatītāja iztēlei.Un tā neizslēdzas līdz ar beigu titriem.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

peaceful_warrior1.JPG peaceful_warrior2.JPG peaceful_warrior3.JPG peaceful_warrior4.JPG peaceful_warrior5.JPG peaceful_warrior6.JPG