Oriģinālnosaukums: Maigret Sets a Trap
Valsts: Lielbritānija
Žanrs: Detektīvs
Režisors: Ashley Pearce
Lomās: Rowan Atkinson, Leo Staar, Shaun Dingwall, Fiona Shaw,
Gads: 2016

Par filmu-
Komisārs Megrē izmeklē četru jaunu sieviešu slepkavības un nemitīgais spiediens no preses un ministra puses dzen viņu izmisumā. Pēc piektās slepkavības viņam rodas plāns kā izmānīt līdz šim nekļūdīgo slepkavu no viņa slēptuves.
Filma uzņemta pēc Žorža Simenona darba motīviem.

Tā kā as Simenona daiļradi neesmu pazīstams un tas nozīmē, ka arī inspektoru megrē iepriekš neesmu sastapis (ne grāmatās, ne filmās), tad ļāvos pārsteigumam gan no Megrē, gan no Rouena Atkinsona. Ko gan citu gaidīt no komiķa pārtapšanas izmeklētājā. Pie tam tādā, kurš n-tās paaudzes izaudzinājis. Skaidrs, ka misteram Bīnam ne tuvu nebūs viegli.

Komisāram Megrē trāpījusies sarežģīta lieta- pa Parīzi klejo sērijveida slepkava, kurš Parīzes tumšajās ieliņās naktī galina nost jaunas sievietes. Un neatstāj nekādas pēdas, vien savu pierasto rokrakstu- daži precīzi nažu dūrieni un pāršķelta kleita mugurpusē.
Pēc piektās slepkavības, Megrē izdomā izprovocēt slepkavu un sarīko viņam slazdus. Gandrīz jau izdodas noķert, bet šoreiz slepkava ir izmanīgāks. Nozieguma vietā atstātais pierādījums, ļauj Megrē izmeklēšanai nākt uz pēdām. Tagad tik jāsaprot vai pēdas ir aizvedušas pie īstā sērijveida slepkavas.

Tā kā man nevajadzēja salīdzināt tos Megrē ar šo Megrē, tad man atlika tikai novērtēt vai Atkinsons tiek galā ar savu lomu un vai viņš spēja atbrīvoties no sava komiķa tēla. Nezinu, laikam jāsaka- vai es spēju viņu atbrīvot no viņa komiķa tēla. Nevar noliegt, ka viņa misters Bīns ir pārāk spēcīgs, lai tā vienkārši ņemtu un nomestu nost, lai varētu viņu iztēlotu ar kādu citu tēlu.
Un sākumā tas man galīgi neizdevās- visu laiku bija sajūta, ka viņš izspēlēs kādu grimasi vai joku. Filmas beigās sevi pieķēru pie domas, ka jau labu laiku skatījos bez šīs komiķa klātbūtnes. Tātad- varu secināt, ka viņam izdevās ļoti labi! Un man arī.

Kopumā filma atstāja labu iespaidu- atmosfēra pieklājīga, tēli atbilstoši un arī pats stāsts labi pasniegts. Detektīvžanra cienītājiem noteikti būs interesanti. Protams, nevajag aizmirst, ka tas ir televīzijas formāts un filmu nedaudz sarausta nodeva reklāmas pauzēm.
Lai vai kā- gaidīšu arī otru filmu. Un tad skatīšos vai būs jātur īkšķi par trešo un nākamām.

Filmas vērtējums: 7/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.