03.JPG

Oriģinālnosaukums: Prey
Valsts: ASV
Žanrs: spriedzes
Lomās: Bridget Moynahan, Peter Weller, Carly Schroeder
Režisors: Darrell Roodt
Gads: 2007

14.JPG

Par filmu-


Tēvs, kuram ir divi bērni, apprecējās ar jaunu sievu un apvienojot darba darīšanas Āfrikā, nolēma arī ģimeni paņemt līdzi, lai ģimene aplūkotu zvēriņus un labāk iepazītu viens otru. Kamēr tēvs kārto darba darīšanas, tikmēr zvēru aplūkošanas izbraucienā ģimene novirzās no ierastā maršruta un sastopas ar lauvām. Pavadonis tiek apēsts un jaunā sieva ar abiem bērniem paliek vieni lauvu sabiedrībā…

24.JPG

Filma par to, kas ir cilvēks, ja viņš atrodas neaizsargāts mežonīgas dabas apstākļos. Filma atbild, ka nekas vairāk kā medījums.

34.JPG

Es varētu piebilst, ka ne tikai medījums, bet arī diezgan nesaprātīgs un lielu filmas daļu arī ļoti kaitinošs medījums. Brīžam nevar saprast, vai režisors mēģina attēlot cilvēkus panikas un stresa situācijā, kad neko sakarīgu nevar izdomāt un padomāt, vai arī vienkārši smejas par sievieti- nekāda saprāta, nekādas auto vadīšanas spējas, nekādas idejas triju diennakšu laikā.

42.JPG

Taisnības labad jāsaka, ka pasmaidīt var arī par vīrieti- pieredzējis mednieks-pēddzinis filmas beigās izgāžas kā veca sēta.

Ja vēl filmas sākums ar minimālu azartu par izdzīvošanu aizrauj, tad turpinājums kaitina ar katru kadru aizvien vairāk. Joprojām nav skaidrs, kā cilvēki var ciest slāpes, ja visu nakti līst lietus? Sēž automašīnā ar apkaltušām lūpām un funktierē, ka grib dzert.

52.JPG

Ja nu tomēr izlemjat skatīties filmu, tad ieteiktu izmatot patīšanas funkciju- nevajadzīgos un garlaicīgos dialogus patinam. Tāpat patinam arī pārējos garlaicīgos kadrus. Beigās varētu sanākt diezgan īsa filma, bet vismaz vēlāk nebūs jānožēlo patērētais laiks.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.