Oriģinālnosaukums: Jagten
Valsts: Dānija
Žanrs: Drāma
Režisors: Thomas Vinterberg
Lomās: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Annika Wedderkopp, Lasse Fogelstrøm, Alexandra Rapaport
Gads: 2012

Par filmu
Kādas mazpilsētas iedzīvotājam pamazām dzīve sāk nokārtoties- atrada darbu vietējā bērnudārzā, pēc šķiršanās satikās ar jaunu draudzeni, visapkārt ir draugi un paziņas. Līdz vienā dienā, liktenis viņam sagatavojis smagu pārbaudījumu- kāds no bērniem paziņo bērnudārza vadītājai ka Lukas nav rīkojies gluži kā normāls pieaugušais…


Skarbais dānis Mads Mikkelsens jau otrajā filmā pēc kārtas mani pārsteidz ar spēju uz ekrāna sevi parādīt izcili labi.
Iepriekšējā filmā ”Galma intrigas” viņam jau bija izcila spēle.

Arī tagad- ”Medībās” viņš nodemonstrēja savu talantu. No iepriekš redzētām viņa filmām laikam tikai viņa loma ”Trijos musketieros” man ne īpaši uzrunāja, bet tur dramatisma bija pamaz.

Ja vēl no sākuma nekas neliecināja, ka apkārt var būt tik daudz nežēlības un naida. Pat starp tiem, kuri tevi uzskatīja par draugu. Pat par labāko draugu. Un līdz ko nevainīga bērnu fantāzija sadzird dzirdīgas ausis, tā par tevi uzzina visi. Un visi novēršas- no veikala izmet ārā piekaujot, no darba izdzen, draugi novēršas, draudzene netic…. dzīve ātros tempos kļūst par elli. Elli ne tikai pašam, bet arī tuvākajiem. Un tas viss pašā Ziemassvētku vakarā, kad visi runā par piedošanu un sapratni.

Laikam tā ir katras mazpilsētas burvība- visiem kopā novērsties, pazemot, iznīcināt. Un nemaz nedomājot ne par taisnību, ne otra cilvēka stāvokli.

Droši vien filmas aprakstā man sanāca atklāt dažas kārtis, bet tas nav nekas traģisks- tāpat uz ekrāna var pilnībā izbaudīt, gan Mikkelsena talantu, gan paša stāsta traģismu.

Jā, arī apkārtējo nežēlastību, kuri brēktin brēc pēc kāda nebūt linčošanas. Un pilnīgās inerces domāšanā, kas ļauj saglabāt naidu vēl ilgi pēc beigām.

Filma ir spēcīga, uzrunājoša un skarba. Un ļoti, ļoti laba.

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.