Oriģinālnosaukums: The Mandela Effect
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Fantastika
Režisors: David Guy Levy
Lomās: Charlie Hofheimer, Aleksa Palladino, Robin Lord Taylor, Clarke Peters
Gads: 2019

Par filmu
Pēc Brendona un Klēras meitiņa nāves abiem vecākiem bija jātiek pāri bēdām. Klēra mēģināja atsākt strādāt, bet Brendons pamanīja, ka pasaulē dažas lietas nav tādas, kādas viņš atceras- vai nu tas ir grāmatu nosaukums, vai fotogrāfijā redzamā vieta, vai arī vēl kādas sīkas, it kā nenozīmīgas lietas. Pārbaudot šo informāciju, viņš atrod, ka ir tāda lieta kā Mandelas efekts, kas uzvedina viņu uz domu par paralēlām pasaulēm un iespēju mainīt esošo dzīvi. Arī atgūt savu meitu.

Kamēr nespēju izlemt vai sākt skatīties seriālu ”Dāmas gambīts”, tikmēr nospriedu, ka izklaidei derēs kāda filma par sazvērestības teoriju. Vismaz man sākumā likās, ka filma būs par to. Izrādās, ka filma bija par neko.

Brendons ar sievu Klēru un meitiņu Semu atpūtās pludmalē. Īsu brīdi bērns palika bez uzmanības un notika nelaime. Pēc meitas bērēm abi vecāki, ar grūtībām tikuši pāri bēdām, mēģina atgriezties ikdienas ritmā, bet Brendons pamana, ka ir izmainījušās dažas lietas. Vismaz viņš šīs lietas atminas savādākas vai tas ir grāmatas nosaukums, vai rotaļu mērkaķa aste, vai fotogrāfijas uzņemšanas vieta. Izrādās, ka visā pasaulē cilvēki par šo pauž savas bažas ik pa laikam kāds maina nosaukumos burtus, attēlus, vārdus. Jo viņi visu dzīvi šos nosaukumus vai bildes atceras un lieto šādi, bet izrādās, ka tagad kaut kas ir mainījies. Mandelas efekts.
Brendons ir iegrimis šī efekta pētīšanā un aizraujas tik ļoti, ka ir gatavs izdarīt visu, lai mainītu pasauli. Un mainītu tā, lai atgūtu savu meitu.

Es ļoti vēlētos uzrakstīt par šo filmu kaut ko labu. Nu, ka tā bija interesanta, aktieri labi spēlēja, sižets bija aizraujošs vai negaidītu pavērsienu pilns. Bet…. bet viss, ko varu pateikt, ir — tur viss bija šausmīgs mēsls. Un tas nav tikai par kādas muļķīgas parādības ekranizāciju. Kā ideja, tā nebija slikta — parādīt kādas interneta ticības viedokli. Tik tas izpildījums un realizācija bija līdz grīdlīstei zema. Aktieri mēģina kaut ko tēlot (nesanāk), dialogi mēģina kaut ko pateikt (nesanāk), parādību mēģina kaut kā parādīt (nesanāk) un pats galvenais — beigas mēģina vēl vairāk sačakarēt visu, kas notiek uz ekrāna (sanāk, pie tam ļoti labi).

Pat nezinu, kam šī filma varētu būt domāta un kam tā varētu šķist interesanta. Varbūt tiem, kuri aizrāvušies ar Mandelas efekta pētīšanu. Bet ar nav teikts, ka viņi spētu noskatīties šo veidojumu līdz galam.

Filmas vērtējums: 1/10
Citu seriālu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.