Big_Bad_Wolves_4

Oriģinālnosaukums: Big Bad Wolves
Valsts: Izraēla
Žanrs: Komēdija/ Krimināls
Režisors: Aharon Keshales, Navot Papushado
Lomās: Lior Ashkenazi, Rotem Keinan, Tzahi Grad, Doval’e Glickman, Menashe Noy
Gads: 2013

Par filmu-
Tiek nolaupīta meitenīte un pēc kāda laika viņas līķis bez galvas tiek atrasts parkā. Pēc šīs lietas atstādinātais policists un meitenītes tēvs katrs sāk savas medības, lai noķertu pedofīlu. Apstākļi viņus saved kopā un tagad abiem ir svarīgs uzdevums- izsist no pedofīla atzīšanos un uzzināt, kur apglabāta meitenītes galva.

Big Bad Wolves

Jāsāk uzreiz ar divām lietām- filmas plakātus rotā jūsmīgs Kventina Tarantino izteiciens ”Gada labākā filma” un kā jau var nojaust- tā ir melna humora, asiņu, vardarbības, labas mūzikas un sirdi sildošu epizožu pārpilna. Nu gluži kā pats meistars KT to būtu veidojis.

Viss sākas ar nolaupītu meitenīti un vēlāk noķertu skolotāju, kuru it kā manīja turpat netālu. Trīs policisti viņu mēģināja izsekot un novērot, bet tā nu sanāca, ka saskrējās un nācās vien nopratināt. Ar telefona grāmatu. Un pāris kulaku kontaktēšanās paņēmieniem. Diemžēl neko nepanākuši, atlaida šo skolotāju.

Big Bad Wolves

Bet tā kā vienam policistam nebija miera, tad viņš sāka pats savu izmeklēšanu (šo laikam vajadzētu likt pēdiņās). Pa to laiku arī nogalinātās meitenītes tēvs gatavojās tamlīdzīgam procesam. Tā nu sanāca, ka vientuļas mājas pagrabā policists ar meitenītes tēvu nolēma apvienot spēkus un izdarīt to, ko dara ar pedofīliem vientuļas mājas pagrabā.

Big_Bad_Wolves_3

Droši vien jau pašā sākumā ir skaidrs, ka te romantika un ģimeniska kopāsēdēšana nebūs. Jā, ir norūpējušos vecāku un bērnu saruna pa tālruni, tētuka palīdzēšana (ar lodlampu) savam bērniņam, kūkas cepšana vai pasakas (no policijas protokola) stāstīšana. Tas ir mīļi, jauki. Nu gluži kā filmā skanošā mūzika. Pārējais ir pirkstu laušana, nagu maukšana un galvas zāģēšana. Nav tā, ka mīļi un jauki, bet visnotaļ piederīgi filmas kopējai noskaņai. Kā teica viens no filmas varoņiem Gidi, gatavojoties pamocīt pedofilu- maniaki nebaidās no ieročiem. Maniaki baidās no maniakiem.

Melnā humora un Tarantino cienītājiem noteikti patiks (piemēram, pasaciņas lasīšana, piespiedu veģetārieša jūsmošana par apcepinātas miesas smažu,….). Pārējiem labāk nevajag.

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.