Oriģinālnosaukums: Legions
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs/Šausmas/Spriedzes
Lomās: Paul Bettany, Lucas Black, Tyrese Gibson, Kyle Williams, Adrianne Palicki, Charles S. Dutton, Kevin Durand
Režisors: Scott Stewart
Gads: 2010

Par filmu-
Dievs nolēma iznīcināt cilvēkus un sūta šim darbam eņģeļus, lai tie iznīcinātu cilvēkus no pasaules.
Dieva lēmumam pretī nostājas eņģelis Maikls. Viņš nolemj palīdzēt nelielai ļaužu grupiņai, kuru vidū ir grūtniece, kurai piedzims jauns Mesija.

Kas var notikt, kad Dievam pēkšņi piegriezīsies tā herņa ko cilvēki dara uz pasaules? Mazu ieskatu sniedz filma Skota Stjuarta otrā režisētā (un scenārija rakstītā) filma ”Leģions”.
Kārtējo reizi var teikt, ka uztaisīta filma pēc vienkāršas piegrieztnes – par pasaules galu un jauno Mesiju.

Viss ir nejēgā vienkārši- kāds, ne no šīs pasaules, saskata šīs pasaules grūtniecē cilvēces likvidēšanas problēmu. Plāns ir vienkāršs- ”A” bērnam nedrīkst ļaut piedzimt (lasi- novākt tanti ar punci), bet, ja nu piedzims, tad ir plāns ”B”, novākt sīci. Tas laikam arī īsumā viss.

Filmu ”Leģions” jau labu laiku atpakaļ ievēroju- bija gan glīts treileris, gan bija sarakstā demonstrēt šo filmu Latvijas kinoteātros, bet…. Bet viss izrādījās savādāk- No Latvijas kinoteātru sarakstiem pazuda, un pēc filmas noskatīšanās sapratu, ka atkal ir tas variants, ka treileris ir filmas cenā. Viss labākais ir salikts tajā pāris minūšu koncentrātā un pārējais ir diezgan viduvējs bezmaksas pielikums ar B klases cienīgu tēlojumu.

Protams, bija arī dažas jaukas un pat jautras epizodes. Piemēram, tantuka rāpaļāšana pa griestiem- bija smieklīgi. Un grūti pateikt vai jāsmejas par krabjveidīgo izskatu vai arī par nemākulīgo specefektu. Arī saldējuma vāģa piebraukšana izvilināja smaidu. Pārējais laikam neizvilināja neko vairāk par garlaikotu sejas izteiksmi.

Ok, bija traka šaudīšanās, asinis, un pusotra eņģeļa kautiņš (ar automātu pret spārnotu humanoīdu, phe). Kāpēc bija atlidojis tikai viens eksemplārs ar tik neierastu vārdu priekš eņģeļa- Gabriels, tas arī nebija skaidrs, lai gan uz īsu brīdi parādīja veselu lidojošu baru. Parādīt parādīja, bet reāli bija tikai bars ar mušām. Tāpat nepalika skaidrs kāpēc filma saucas ”Leģions”. Tāda sajūta, ka filmas veidotājiem vienkārši iepatikās šis vārds.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.