Oriģinālnosaukums: Transporter 3
Valsts: Francija
Žanrs: Grāvējs
Lomās: Jason Statham, Natalya Rudakova, François Berléand, Robert Knepper, Jeroen Krabbé
Režisors: Olivier Megaton
Gads: 2008

Par filmu-

Frenks Martins atteicies no pēdējā piedāvājuma uzņemties kurjera pienākumus, tomēr ir spiests mainīt savas domas un kopā ar Valentīnu, mašīnā esošo pasažieri, dodas apceļot gandrīz pusi Eiropas, lai izpildītu viņam uzdotos uzdevumus. Atteikties nav iespējams, jo uz rokas esošā aproce var kļūt valkātājam bīstama dzīvībai.

Jau trešā daļa par advancēto ekspeditoru, tikai šoreiz puika ir kļuvis daudz pielaidīgās pret dzīvi un apkārtējiem nekā iepriekšējā daļā. Pielaidīgāks, es biju domājis ar to, ka atļaujas pārāk ātri un pārāk bieži mainīt savas manieres un atteikties no saviem nosacījumiem. Ja vajag/piespiež, tad var arī atteikties. Laikam vecums un dzīves skola liek pārskatīt savus moto. Lai gan citus sit tikpat glīti un sāpīgi. Pie tam nezaudējot odziņu.

Šoreiz viņa darbs saistīts ar ļaunajiem Ukrainas (nez kāpēc forumcinema savā aprakstā piemin Krieviju?) dabas postītājiem, kuri talkā ir ņēmuši mūsdienīgas tehnoloģijas dinamītaproces veidā- aiziesi nedaudz par tālu no raidītāja un pufff… Tā teikt- papildus motivācija labi un kārtīgi paveikt savu darbu.

Šoreiz uzdevuma veikšanai Frenkam būs jādemonstrē ne tikai prasmīga kaušanās, bet arī acu aizraujoši triki ar bmx velosipēdu un nelielas amfībijas konstruēšana.

Tas, ka Frenks māk vadīt automobili, skatītāji pārliecinājās iepriekšējās dāļās, bet šoreiz jau acīm tiek piedāvāti pārāk kaskadieriski triki ar vairāk samazinātu ticamības pakāpi- grūti saprast kā viņam izdodas uz diviem ratiem izlavierēt savu auto starp divām fūrēm. Pats vēl daudz maz pietēlo līdzsvara turēšanu, turpretī ripu sadzērusies pasažierei prātā tik jautrība un ālēšanās, lai gan abiem vajadzētu pamatīgāk ievilkt elpu priekš šāda trika.

Kautiņš ar striptīzu un lakstošanās ar savu jauno līdzbraucēju laikam iezīmē Frenka vecumu. Vai kā filmā pareizi atzīmēja franču komisārs, ka Frenks kļūst romantisks. Nez, varbūt pie vainas ir tas, ka Džeisons Stethems īsti neizskatās pēc romantiķa, bet man īsti nepārliecināja viņa un Valentīnas lomas atveidotājas Rudakovas saspēle. Tāda izlutināta bērneļa čīkstēšanas pēc končas, kur mīkstsirdīgs papiņš ar nopērk, lai tik nebrēc pa visu veikalu. Nepavisam nepiestāv Frenkam, kādu atceramies filmā ‘’Kurjers 2’’.

Laikam jāpiekrīt, ka Frenks kļuvis nedaudz romantiskāks, bet laikam tas arī viss, kas šinī filmā ir jauns- pārējais jau vairāk vai mazāk ir redzēts un ne ar ko pārsteigt skatītāju neizdodas. Var jau būt, ka tas ar nebija mērķis- pārsteigt skatītāju, bet vienkārši sagatavot uz vecās bāzes jaunu uzlējumu, kurš izskatās tāpat, bet garšo stipri vājāk. Nauda jau nesmird.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.