Oriģinālnosaukums: The Twilight Saga: New moon
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Fantāzija/Romantika
Lomās: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Billy Burke, Anna Kendrick, Taylor Lautner
Režisors: Chris Weitz
Gads: 2009

Par filmu-

Sāgas ”Krēsla” otrā filma- pēc neliela incidenta Roberts saprot, ka nevar ar Bellu atrasties kopā, jo tas viņa draudzeni apdraud. Ar sāpošu sirdi viņš viņu atstāj un visa Kalenu ģimene pārceļas uz citurieni. Bella, pēc pārdzīvojumiem un pateicoties indiāņu drauga Džeikoba sabiedrībai pamazām atžirgst.
Līdz vienā brīdī Bella uzzina, ka Roberta dzīvība ir briesmās un viņai steigšus jādodas viņu glābt.

Turpinājums filmas Krēsla” pirmajai daļai un tās cilvēciskajiem un cilvēkiem līdzīgiem varoņiem beidzot ir sagaidīts. Lielie kases rekordi ASV (un droši vien arī citur pasaulē), rāda, ka fani bija kārtīgi nocietušies. Laikam nav īsti smuki, bet jāieliek ne pārāk glaimojošs jautājums- cik fanu pēc filmas noskatīšanās būs vīlušies?

Zinu, ka dažbrīd (nu labi- pārsvarā) man sanāk subjektīvi skatījumi uz filmām, bet tomēr atļaušos pakritizēt šo, manuprāt, ļoti vājo turpinājumu.

Filmas ”Krēsla” pirmā daļa bija savā ziņā interesanta ar savu savdabīgo gaisotni un tikpat savdabīgā attiecībām starp diviem atšķirīgiem personāžiem. ”Krēsla” sāgas turpinājumā- ”Jauns Mēness” nekas no tā visa nav. Tāda sajūta, ka iepriekšējās daļas režisores (Catherine Hardwicke) strīds ar filmas kompāniju ir bijis pārāk smags trieciens aktieriem, kuri filmas laikā vairāk staigā neģīmjos, nekā cenšas notēlot kaut vienu ticamu emociju. Te laikam lielākais akmens jāmet galvenās lomas (Bella) dārziņā- varēja taču kaut mazliet sasparoties un pamainīt sejā grimases, savādāk nekāda atšķirība starp prieku, bēdām un vienaldzīgu depresiju nevar saskatīt.

Tāpat vēl varētu akmeni iemest sižeta dārziņā, bet ir tāda sajūta, ka sižeta šai filmai nemaz nebija, jo visu laiku tiek muļļāts viens un tas pats, nav neviena prātīga dialoga, kas varētu skatītājam vismaz uz kādu brīdi likt aizmirst to, ka ekrānā atkal jau nekas cits nenotiek, kā vienīgi prasta seriāla cienīgas sarunas. Ja vēl pirmajā daļā viss puslīdz raiti ritēja uz priekšu, tad te kārtīgi tiek norauts stopkrāns. Bail domāt par to, kas bija tajās trijās stundās, kuras it kā bijušas sākotnējā variantā pirms saīsināšanas. Vai arī te ir bijusi tā lielā kļūda- nemākulīgi izgrieztas ”liekās” ainas?

Labi, pietiks mētāt akmeņus dārziņā, lai gan vēl varētu kādu pārīti adresēt gan ļaunajiem vampīriem (trīs tik nabadziņi bija un laikam paredzējuši katrā sērijā pa vienam ziedot), gan režisoram (tā vien mēle niez pateikt- ko gan var gribēt no ”Amerikāņu pīrāgs” režisora). Jāpieķeras pie tā mazumiņa labā, kas pavīdēja Itālijas pilsētiņā- patīk man senas mazpilsētas ar šaurām ielām un ja vēl pa to pastaigājas vairāk kā 1300 sarkanos apmetņos ģērbti statisti, tad skats iepriecina. Tāpat iepriecināja arī Dakotas Faningas (Dakota Fanning ) tēlojums pie vampīru bosiem. Viss pārējais ir nemākulīgi un garlaicīgi sataisīts filmas ”Krēsla” turpinājums.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

Saistīti:
filmas pirmā daļa- Krēsla
filmas videorullīši