Oriģinālnosaukums: Twilight
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Spriedzes/Fantāzija/Romantika
Lomās: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Billy Burke, Ashley Greene, Nikki Reed
Režisors: Catherine Hardwicke
Gads: 2008

Par filmu-

Bella no saulainās Arizonas pārceļas uz dzīvi pie tēva lietainajā un gandrīz vienmēr apmākušajā mazpilsētā Forksā. Pamazām iekārtojusies viņa sastop gan senus paziņas no bērnības dienām, gan jaunus draugus. Skolā viņa iepazīstas ar vienmēr savrup esošu puisi Edvardu. Pēc autoavārijas, kur neticamā veidā Edvards izglābj Bellu, viņa pamazām saprot, ka Edvards ir saistīts ar senu leģendu par vampīriem, bet mīlestība pret jauno draugu liek viņai ne tikai saglabāt šo noslēpumu, bet arī turpināt attiecības.

Filma uzņemta pēc Stefanijas Meieres (Stephenie Meyer) stāstu sērijas pirmās grāmatas ‘’Krēsla’’ (2005.g) motīviem. Novembra vidū grāmata tika izdota arī latviešu valodā.

Vai vampīram var būt jūtu (ne gastronomisku) pret parastu cilvēku? Filma saka, ka it kā var būt, lai gan tai pat laikā visu laiku tiek skandināts, ka iekāriens pasmēķēt donoru ir. Pie tam pamatīgs. Bet tā kā mīlestībai ir lielāks spēks, tad arī iekāriens tiek apvaldīts.

Mūsdienu sabiedrībā vampīri vairs nedzīvo drūmās pilīs un nevalkā melnus apmetņus. Tie ir nedaudz jocīga paskata tipiņi, kuri cenšas iekļauties parastā sabiedrībā- strādā, mācās un … iemīlas. Ja jūtas ir abpusējas, tad var no priekiem lēkāt pa kokiem turot savu mīlu pičpaunā, rāpties kalnos un kopā ar vampīrģimeni uzspēlēt beisbolu.

Lai filma nebūtu asiņaina un šaušalīgu skatu pārpilna (kā nekā mērķauditorija tomēr ir pusaudži), tad, lai cik tas ironiski neskanētu, daļa no filmas vampīriem ir veģetārieši (lasi- labie), kuri neitrāli sadzīvo ar saviem sugas brāļiem- plēsoņām, kamēr netiek aizskartas ģimenes intereses. Šādos gadījumos arī veģetārieši spēj atbrīvot sevī plēsoņas dabu. Bet mierīgi, slaktiņainas nebūs- arī ģimenes aizstāvības šašlikcepšanas pasākumu ar pilnu kadru nerādīja, tā kā bērniem šausmas nakts sapņos nerādīsies.

Lai arī filmas ass, ap kuru viss griežas, ir vampīri, tā tomēr vairāk ir romantiska filma. Romantika par divu atšķirīgu, bet tajā pat laikā ar daudz ko kopīgu, jauniešu jūtām. Romantika starp divām atšķirīgām pasaulēm. Un tas ir filmas ‘’Krēsla’’ lielākais pluss- svaigs skats uz vampīru pasauli.

Ja par pozitīvajiem tēliem neko sliktu negribētos teikt, tad tas sliktais vampīrpuisis gan kopējo gaisotni pabojāja- ne īsti pēc slima maniaka izskatījās, ne īsti niknu pēddzini sanāca notēlot. Un dikti jau gribējās sagaidīt kādu jēgu no vilkiem-indiāņiem, bet nekā. Viņu loma šajā stāstā, maigi sakot, nebija skaidra (laikam pietaupa nākamajām daļām).

Arī filmas beigas sanāca pārāk daudz romantiskas un pārāk maz vampīriskas. Un pārāk triviālais ‘’paziņojums’’, ka viss vēl nav beidzies un gaidam turpinājumu ar īsti neiederējās. Prasījās smalkāks mājiens ar mietu.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

Saistīti:
filmas ”Krēsla” otrā daļa- Jauns mēness

Twilight

Twilight

Twilight

Twilight

Twilight

Twilight