Oriģinālnosaukums: Kon-Tiki
Valsts: Lielbritānija/Norvēģija/Dānija
Žanrs: Piedzīvojumi
Režisors: Joachim Rønning, Espen Sandberg
Lomās: Pål Sverre Valheim Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Gustaf Skarsgård, Odd Magnus Williamson, Tobias Santelmann
Gads: 2012

Par filmu-
Stāsts par Tūra Heijerdāla un viņa komandas braucienu ar plostu ”Kon-Tiki” pāri Klusajam okeānam.

Es šaubos, bet- ja nu tomēr ir kāds cilvēks, kurš neko nav dzirdējis par Tūru Heijerdālu, tad šī filma nedaudz palīdzēs aizlāpīt šo robu. Varbūt pat pamudinās izlasīt grāmatu, jo kā likums- grāmata vienmēr ir interesantāka par filmu. Pats es šo likumu nevaru apstiprināt, jo, ja tiku lasījis Heijerdāla ”Kon-Tiki”, tad tas bija tik sen, ka nemaz neatceros- lasīju vai tomēr nē.

Bet par grāmatu kādā citā rakstā. Tagad ir jārunā par filmu. Un filma bija vienkārši burvīga. Ja vēl no sākuma ir tas mazliet neinteresantas ekspedīcijas sagatavošanās posms, tad jau vēlāk viss notiek pēc pilnas programmas- vētra, nedienas ar plostu, nedienas ar rāciju, haizivis, vaļi, rifi, personiskas cemmes…. Un patiešām- filmas veidotājiem ir sanācis perfekti parādīt, ka arī no vientuļiem plostbraucējiem var izveidot labu filmu, kur netrūkst ne sava veida trillerīts, ne arī kāds jautrs brīdis.

Neesmu redzējis oriģinālo Heijerdāla dokumentālo filmu par šo plosta braucienu (starp citu- saņēmusi Oskaru), bet arī šajā filmā netrūka sajūta, ka tas viss notiek pa īstam. Jo- tas viss savulaik arī notika- seši vīri uz plosta 101 dienā šķērsoja Kluso okeānu un pierādīja, ka pirmie ieceļotāji Polinēzijā ieradās no Dienvidamerikas un, ka Klusais okeāns nebija vis šķērslis, bet gan ceļš.

Dažbrīd īsti neizpratu Heijerdāla atveidotāja grimases un arī bārdas dažbrīd izskatījās kā jocīgiem salavečiem, bet tie bija nekaitīgi momenti- filmas baudīšanu tas nekādi neietekmēja.

Protams, ja jums patīk ceļojumi un piedzīvojumi, tad tas būs papildus pluss, lai noskatītos šo filmu. Pie plusa var minēt arī filmas ”Kon-Tiki” Zelta globusa nomināciju 2013.gadā kā labākā ārzemju filma (lai gan šaubos, ka viņi izkonkurēs Neaizskaramie/Intouchables).

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.