Oriģinālnosaukums: Bone Tomahawk
Valsts: ASV
Žanrs: Vesterns
Režisors: S. Craig Zahler
Lomās: Patrick Wilson, Kurt Russell, Matthew Fox, Lili Simmons, Richard Jenkins
Gads: 2015

Par filmu-
Mežonīgajos rietumos mazai pilsētiņai uzbruka mežoņi un nolaupīja divus iedzīvotājus. Šerifs un vēl trīs drosminieki dodas viņus atbrīvot. Lai arī viņiem ir mazas izredzes gan atrast gūstekņus vēl dzīvus, gan arī pašiem izdzīvot, kavēties nedrīkst ne mirkli, jo mežoņiem ir laba apetīte.

Manas pirmās domas pirms skatīšanās bija aptuveni šādas- Kurts Rasels atgriezies mežonīgo rietumu pilsētiņas šerifa amatā! Skaidrs, ka jāskatās. Varbūt būs arī Doks Holidejs. Pēc apraksta un videorullīša noprotams, ka Džonijs Ringo gan te nestāvēs pretī.

Jāatzīst, ka filma ir diezgan nesteidzīga, varētu pat teikt mierīga. Sākumā tāds mazs uzsvars uz mierīgu dzīvi mazā pilsētiņā. Vēlāk glābšanas operācijas pārgājiens. Ar tā, ne pārāk azartisks. Un beigās… beigas kā jau piedienas pieklājīgos vesternos- ar šaušanu, spriedzi, šaušaliņām un līķu skaitīšanu.

Šerifs Hants savu pilsētiņu uzrauga godīgi un rūpīgi. Pret aizdomīgiem svešiniekiem viņam ir pārbaudīts līdzeklis- vispirms mēģinājums parunāt, tad, ja sāk mukt- šāviens kājā. Protams, lode ārā jādabū un ja pilsētiņas ārsts ir kārtējo reizi uzsēdies uz korķa, tad talkā nāk Artura sieva Samanta, kura ar šo to saprot no medicīnas. Nelaime tik tāda, ka kārtējais šerifa sašautais aizdomīgais svešinieks ir atvedis līdz pilsētiņai arī kādu bariņu ar mežoņiem. Kuri iekāroja savākt gan zirgus no staļļa, gan turpat netālu esošajā šerifa ofisā nolaupīt aizdomīgo svešinieku, viņu ārstējošo Samantu un šerifa palīgu.

No rīta atklājot posta darbus, glābšanas operācijā dodas četri cilvēki ar šerifu priekšgalā. Vietējā indiāņa sniegtā informācija neliecina, ka viņiem ir kādas izredzes, bet katram no četrinieka ir savs motīvs-pienākums, mīlestība un goda sajūta.

Jā, Doks Holidejs gan te nebija, bet viens švītīgs ātršāvējs bija gan.

Tas filmas sākuma nesteidzīgums ir piemērots un nekādā veidā neliek garlaikoties. Notikumi rit savu gaitu un skatītāji var nesteidzīgi izdarīt savas likmes par to cik un kurus izglābs, cik un kuri ies bojā un, kas vispār beigās tur notiksies.

Tāds īsti klasisks vesterns šis gan nav, bet ir ļoti labs šī žanra pārstāvis.

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.