a1.JPG

Oriģinālnosaukums: The Kingdom
Valsts: ASV
Žanrs: Asa sižeta
Lomās: Jamie Foxx, Chris Cooper, Jennifer Garner
Režisors: Peter Berg
Gads: 2007

Bērni, kas mums dara pāri?

Teroristi!

Pareizi, bērni. Un ko ar viņiem vajadzētu darīt?

*********

Atkal pareizi!

a2.JPG

Par filmu-


Saūda Arābijā esošajā slēgtajā teritorijā notiek terora akts, kā rezultātā iet bojā ļoti daudz amerikāņu, kuri dzīvoja šajā noslēgtajā teritorijā. Lai izmeklētu šo incidentu, turp dodas FIB komanda četru cilvēku sastāvā. Lai arī izmeklēšanai viņiem ir ļoti maz laika un to pašu ierobežo vesela virkne aizliegumu no vietējām varas iestādēm, viņiem tomēr izdodas tikt uz pēdām teroristiem. Vai arī otrādāk…

a4.JPG

Atzīšos- man šai filma vislabāk patika sākums, kad ar dokumentālu kadru un faktu pasniegšanu skatītājs tika iepazīstināts ar Saūda Arābijas jaunāko laiku vēstures īso kursu un pie reizes izskaidrots filmas cēlonis. Tas ieintriģēja.

Filmas sekas, lika intrigai nedaudz noplakt- Saūda Arābijas un ASV simbiozi, kura turas uz stingriem drošības pasākumiem, pēkšņi vēlas pārraut rūpīgi izplānots terora akts. Amerikāņu speciālisti pat ar ‘’sasietām rokām’’ spēj savākt kaudzi pierādījumu, lai izvirzītu pilnīgi precīzus secinājumus. Jocīgi, bet vietējie uz to nav spējīgi. Vietējie brutāli tiek sadalīti divās daļās- sliktie, kas šauj un spridzina, un labie, kas neko nedara. Tā kā politiskā pieklājība pret savu naftas barotāju tomēr liek izturēties ar cieņu, tad arī starp labajiem neko nedarītājiem tiek atrasts darītājs. Un darāmā viņiem sanāca daudz.

a3.JPG

Tad, kad viss filmā ir izdarīts, skatītājam kārtējo reizi tiek pasniegts amerikāņu pārākuma deserts, kas kārtējo reizi sanācis pārāk salds un vienveidīgs. Garšas un salduma kombinācija šādiem desertiem jau labu laiku šķebina. Skaidrs, es neesmu amerikānis un mana māga viņu virtuvi neatzīst.

a5.JPG

Ehh, varēja viņi to desertu pataupīt citai filmai un šeit pēc spriedzes pilnās atmosfēras, kuras kulminācija bija varena apšaude, būtu scenārijā uzrakstījuši normālāku nobeigumu. Tad vismaz man šie pēdējie četri teikumi nebūtu jāraksta. Tā vietā varētu uzrakstīties kas cildinošāks.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.