Oriģinālnosaukums: A Royal Affair
Valsts: Dānija/Zviedrija/Čehija
Žanrs: Drāma/Romantika/Vēsturiska
Režisors: Nikolaj Arcel
Lomās: Alicia Vikander, Mads Mikkelsen, Mikkel Boe Følsgaard, Trine Dyrholm, David Dencik
Gads: 2012

Par filmu-
Dānijas karali Kristiānu VII neviens neuzskata par saprātīgu cilvēku, pat viņa jaunā sieva Dānijas karaliene Karolīna Matilde. Vienīgi jaunais galma ārsts Struenss spēj ietekmēt karaļa lēmumus un iegrožot viņa nesaprātīgumu.
Pamazām starp ārstu un jauno Dānijas karalieni rodas jūtas, kuras savās intrigās steidz izmantot galminieki ar karaļa pamāti priekšgalā.

Laikam jau visas romantiski dramatiskās kostīmfilmas savā ziņā ir vienādas- jaunie, zilo asiņu īpašnieki, savā starpā tiek saprecināti jau agrā bērnībā un viņu ģimenes dzīve jau kā teikt- ir sen saplānota. Tā arī šoreiz- Karolīna savu vīru ierauga tikai pirmo reizi pametot dzimto Angliju un ierodoties Dānijā. Nevarētu teikt, ka tikšanās ir veiksmīga, jo karalis ir… nu tāds- mazliet ar putekļainu maisu dabūjis. Vairāk interesē savs suns un lielpupainas prostitūtas.
Galma dzīve viņu garlaiko un visam pieiet formāli- ja jāparaksta, tad parakstīs, ja jāizdara, tad izdarīs. Nav nekāda prieka ne no galma ne no dzīves. Izmaiņas gan karaļa, gan karalienes dzīvē parādās jaunā galma ārsta personā (Mads Mikkelsens)- karalim viņš dod kādu intersi dzīvei, bet karalienei… ar karalieni tur sanāk cits stāsts.

Jau no pašas filmas sākuma, skatītājam liek kā apburtam lūkoties kā aktieri darbojās uz ekrāna- skarba vide, skarbi cilvēki, skarbas intrigas un skarbais dānis Mikkelsens romantiskā lomā. Un jāatzīst- viņam sanāca pat ļoti forši! Bet visam pāri noteikti ir Dānijas karalis (Mikkel Boe Følsgaard)- tik pāriecinoša mīmika un visas viņa kustības. Tur neapšaubāmi ir talants. Bauda skatīties.

Bauda skatīties bija arī uz šo skarbo mīlasstāstu, kur pilī visur esošās acis un ausis spēj saskatīt un saklausīt visu ko vajag un ko nevajag. Kā rezultātā jūtīgākam skatītājam uz beigām var likt meklēt kabatslakatiņu.

Filmai tika divi Berlīnes sudraba lāči un gribās ticēt, ka pavisam maz pietrūka līdz Berlīnes zelta lācim. Tāpat ticu, ka šī filma saņems, vai būs tuvu Oskara saņemšanai. Protams, ja politiskā nodeva neņems virsroku. Tāpēc- filma ir viennozīmīgi jānoskatās, ja vien jums nav alerģija pret vēsturiskām kostīmfilmām.

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.