07.JPG

Oriģinālnosaukums: In the Name of the King: A Dungeon siege Tale
Valsts: ASV
Žanrs: Piedzīvojumu/Pasaka
Lomās: Jason Statham, Leelee Sobieski, Burt Reynolds, Kristanna Loken
Režisors: Uwe Boll
Gads: 2007

Par filmu-

Mierīgā dzīve karaļvalstī beidzas- ļauns burvis ar mošķu un nodevīgā karaļa brāļadēla palīdzību grib iekarot karaļvalsti. Aplaupot kārtējo ciematu, mošķi sastopas ar prasmīgu karotāju, kuru visi sauc par Fermeri. Fermera dēls tiek nogalināts un sieva aizvesta gūstā. Dodoties glābt savu sievu viņš iestājas karaļa karadienestā un uzbrukumā dodas visi kopā.

Filma, kura pēc savas sūtības bija domāta kā pasaka pieaugušajiem, vismaz tā izskatījās – savākti labi aktieri, pateicīga vide, lai ļautu fantāziju gan aktieriem, gan režisoram, bet… bet fantāzijai vaļa netika dota. Sižeta līnija tika muļļāta uz katra soļa, aktieru grimases liecināja drīzāk par zobu sāpēm nevis prieku piedalīties šajā filmā. It sevišķi ļaunais kadrs (karaļa brāļadēls)- puika acīmredzami pārcentās un ja vēl sākumā tas bija ciešami, tad jau uz beigām nevarēja sagaidīt, kad viņš tiks novākts no skatuves.

Ja vēl aktieru zobu sāpes varēja pieciest, tad, par mēģinājumu nemākulīgi kopēt Gredzenu pavēlnieka rokrakstu, skatītājiem pašiem var piemesties zobu sāpes. Pasaku pasaule sanākusi diezgan šķidra, pasaku tēli praktiski nekādi- ja neskaitītu ļaunā vadītos neglīteņus un akrobātes mežā, tad praktiski nekas cits tur nebija.

Jā, brīžam sanāca smukas divkaujas, bet tie bija tikai īsi skatāmi uzplaiksnījumi, turpretī galā kauja drīzāk izskatījās pēc dubļu vannas ar nelielu kūņāšanās efektu.
Pasakai parasti ir laimīgas beigas, bet šoreiz šādus vārdus varētu teikt tikai zvērināti žanra cienītāji. Pārējiem skatītājiem tas var šķist ne pārāk lietderīgi izmantots laiks.
Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

18.JPG 27.JPG 36.JPG 47.JPG 56.JPG 66.JPG