Oriģinālnosaukums: Inferno
Valsts:
ASV
Žanrs: Grāvējs
Lomās: Jean-Claude Van Damme, Pat Morita, Danny Trejo, Gabrielle Fitzpatrick
Režisors: John G. Avildsen
Gads: 1999

Par filmu-

Edijs Lomaks- vientuļš kareivis, kurš zaudēji ticību sev, dodas pie sava drauga- vientuļa indiāņa. Netālu no mazas pilsētiņas tuksneša vidū viņa ceļi krustojas ar vietējiem bandītiem. Edijs tiek ievainots un viņam tiek nolaupīta dāvana indiānim- motocikls. Pēc atveseļošanās viņš nolemj atgūt savu dāvanu un pie reizes atbrīvot mazo dīvaino pilsētiņu no terorizējošām bandām.

It kā pietiktu ar filmas aprakstu, lai saprastu par ko un ap ko tajā grozīsies lietas- noslēpumains svešinieks atriebības un pedagoģiskas pārmācības vadīts izšauj neģēlīgos kovbojlauķus. Jā, tieši to viņš arī dara, bet šoreiz varētu pat teikt, ka viņam sanāk tīri labi- ir pat interesanti skatīties. Tāda neliela jautrības deva tam visam iet cauri- nevis tik nošauj ar lielāku ložu skaitu, bet pa vidu ļauj skatītājiem pavērot gan savdabīgās pilsētiņas savdabīgos iedzīvotājus, gan ieskanēties romantiski sentimentālai mūzikai.

Protams, sižeta līnija nekādas sarežģītas cilpas nemet un skatītāja prātam īpaša piepūle nav vajadzīga- vien skaties, kas notiek uz ekrāna. Īpaša piepūle nebija vajadzīga arī aktieriem- pamatā tik jānotēlo vai nu labais vai arī ar ļaunu grimasi uz sejas jāparāda, ka esi ļauns. Nekas vairāk nebija jādara, ja nu vienīgi večukiem tik ar savu izturēšanos jāpanāk, lai viņu tēli ir mazliet komiski.

Ja noskaņojas uz viduvēja grāvēja skatīšanos ar mazliet neveiklu joku piedevu, tad var sanākt pat tīri ciešama izklaide. Ar lielām cerībām gan šai filmai nepieiet.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.