indiana_jones_kcs0008.JPG

Oriģinālnosaukums: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Valsts: ASV

Žanrs: Spriedzes/Piedzīvojumu
Lomās: Harrison Ford, Cate Blanchett, Karen Allen, Shia LaBeouf
Režisors: Steven Spielberg
Gads: 2008

Par filmu-

Henrijs Džonss jaunākais atgriežas, lai glābtu pasauli jau no nākamā ļaunuma- Padomju Savienības. Krievi nolēmuši savā īpašumā iegūt kristāla galvaskausu, kas, kā vēsta leģendas, spēj kontrolēt citu prātus un domas. Parapsiholoģisks ierocis, kas tā īpašniekam ļautu kontrolēt visu zemeslodi. Džonsam, tandēmā ar savu dēlu, ir jāizjauc komunistu plāni.

Jāsāk ar standarta frāzi- Džonss ir atgriezies! Pāris desmitus gadus vecāks un jau profesora statusā. Vairāk nekas nav mainījies- viņš tāpat ir vajadzīgs ļaunajiem onkuļiem (šoreiz tantei) un viņam atkal ir jāatmin mīklas un jābūt soli priekšā ļaunumam, lai pasaulē vienkāršie cilvēki dzīvotu mierīgi.

Vecums nenāk viens, tāpēc palīgā nāk nākamais Džonss- profesora dēls, kurš audzis neko nezinot par savu tēvu un ar vienas vēstules palīdzību abi kļūst par ceļabiedriem ar kopīgu mērķi- atrast ceļu uz kristāla galvaskausa valstību un nolikt šo pārdabiskām spējām apveltīto mantiņu atpakaļ vietā, pirms to izdarīs komunisti.

Līdz ar pēdējiem kadriem piezogas neliela neziņa par filmas jēgu- ko filmas veidotāji ar to gribēja pateikt? Vai to, ka filmai būs piektā daļa un šī ir tikai neliela retrospekcija par iepriekšējām trim daļām? Nez vai savādāk varētu izskaidrot to, ka šajā filmā bija tik daudz labāko kadru ‘’aizgumumu’’ no iepriekš redzētām. Bija gan kaušanās ar lielu onku (kautiņš pie lidmašīnas), dekāna ienākšana auditorijā tāpat kā to darīja Markuss un vientuļā bruņinieka vietā šoreiz bija…hmm, laikam nedrīkst izpaust tik smalkas detaļas. Šā vai tā filma vairāk izskatījās pēc skatītāju sagatavošanas nākamajam cēlienam- tiem, kuri zināja, palīdzēja atcerēties, bet kuri nebija dzirdējuši par Džonsa varoņdarbiem, tiem nolasīja īsu ievadkursu.

Tā kā ne laso, ne cepure (īpašs uzsvars uz pēdējo filmas beigās) netika nodota dēlam, tad var secināt, ka puišelis tomēr vēl nav cienīgs mantinieks, lai gan izveicībā tālu neatpaliek no papiņa. Laikam pie vainas ir skolas nepabeigšana, kas nozīmē lielu robu zināšanās, kuras jaunizceptajam tētukam nākamajā daļā nāksies aizpildīt, lai mantinieks būtu Džonsa vārda cienīgs.

Laikam sanāca nedaudz aizfilosofēties, bet šādas domas raisījās noskatoties filmu, kuras trīs iepriekšējās daļas ir klasikas vārda cienīgas. Pēdējai daļai šādu apzīmējumu nevar dot un ne jau tikai par sižeta atkārtojumiem, bet arī par noslēguma cēlienu templī. Maigi sakot- pamatīgi tika aizšauts garām.

Kristāla galvaskausa karaļvalsts pati par sevi nav slikta filma, bet tā ir ļoti vāja Džonsu darbu turpinātāja.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

indiana_jones_kcs1.jpg

indiana_jones_kcs31.jpg

indiana_jones_kcs5.JPG

indiana_jones_kcs0.jpg

indiana_jones_kcs9.JPG

indiana_jones_kcs11.JPG