street_kings_00.JPG

Oriģinālnosaukums: Street kings
Valsts: ASV

Žanrs: Krimināla/Spriedzes
Lomās: Keanu Reeves, Forest Whitaker, Common, Chris Evans
Režisors: David Ayer
Gads: 2008

Par filmu-

Losandželosas policists pēc sievas nāves pilnībā nodevies darbam- bez tiesas un zvērinātajiem viņš atklāj noziegumus un tiesā ļaundarus. Vēl tikai nelieli pielabošanas darbi, lai varētu atskaitīties komisijai, ka šāda rīcība bija nepieciešama. Kolēģi un priekšnieks viņu piesedz un viss ir labi līdz tam mirklim, kad viņā mostas pārliecība, ka viņš nespēlē tīru spēli. Izrādās, ka spēlētāji ir vairāki.

Vai policists ir labs, ja vienpersoniski apvieno sevī kārtības sarga, tiesneša un bendes amatus? Vai labāks ir tāds policists, kurš rūpīgi seko katrai likuma rindiņai un rūpējas par to, lai tiesām un cietumiem netrūktu klientu? Filma ar strauju vēzienu atrauj vaļā aizkarus uz policistu iekšējo ķēķi, kurā viss vairāk vai mazāk notiek pēc receptes ‘’vienalga, kas te notikās, mēs to sakopsim tā, lai izskatās pareizi’’.

Policista darbs ir bīstams- ir jāuzmanās no noziedzniekiem, bet ja vēl jāuzmanās no iekšējās izmeklēšanas dienesta un no kolēģiem, kas spēlē netīrās spēlītes līdz ar tevi? Spriedze, šaušana, pakaļdzīšanās un negaidīti pavērsieni ir garantēti. Vairāk neko priekš labas atpūtas skatītājam arī nevajag- labi aktieri, spraigs sižets un prieks par labu filmu.

Ja vēl drīkst mazu darvas piciņu- aina ar/par sienu galīgi nepārliecināja. Nevar būt, ka ir tik primitīvs un reizē arī nejēgā nepraktisks veids kur likt naudu un pārējos labumus? Tad jau sanāk, ka remonts jātaisa gandrīz katru nedēļu.

Skatāmies labu filmu un nostiprinām sevī uzskatus, ka policisti ir kā viena liela ģimene- viens par otru rūpējas un nav svarīgi kāds bija noziegums, svarīgi ir tas, kā tas ir atspoguļots protokolā.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

street_kings_01.JPG street_kings_02.JPG street_kings_03.JPG street_kings_04.JPG street_kings_05.JPG street_kings_06.JPG