Oriģinālnosaukums: Un homme idéal
Valsts: Francija
Žanrs: Spriedzes
Režisors: Yann Gozlan
Lomās: Pierre Niney, Ana Girardot, André Marcon, Valéria Cavalli, Thibault Vinçon
Gads: 2015

Par filmu-
Metjū grib kļūt par rakstnieku, tikai viņa darbus neviena izdevniecība nevēlas izdot. Nejauši viņa rokās nonāk Alžīrijas kara veterāna dienasgrāmata un izlasot Metjū nenoturas kārdinājumam to pārrakstīt un uzdot kā savu darbu. Sekojošie galvu reibinošie panākumi un slava nes līdzi arī tumšo pusi- ne tikai nespēja uzrakstīt nākamo darbu, bet arī pirmās grāmatas noslēpums, kas draud tikt atklāts.

Francūži, uzrunājošs filmas reklāmas video un vēl stāsts par grāmatu ar noslēpumu. Skaidrs, ka filma prasīties prasījās tapt noskatīta. Un jāsaka, ka trilleris ir izdevies godam- skaidrs, ka puikam ātrā un nepelnītā slava radīs problēmas, bet tā intriga jau ir tajā kā viņš spēs šīs problēmas atrisināt. Ja vispār spēs.

Metjū ir lieli sapņi un vēlēšanās, bet viņam ar šo sapņu realizēšanu neiet, tik vien kā saņem atteikumus no neskaitāmām izdevniecībām- nevienai no tām neliekas viņa darbi izdošanas vērti. Tāpēc Metjū turpina savu ikdienas darbu- krāvējs, vācējs un sētnieks. Laikam tā varētu apzīmēt to, ko viņš dara. Vienā dienā viņam ir jāiztīra no visām mantām kāda nesen miruša īrnieka dzīvoklis. Vienkārši viss ir jāizved uz atkritumiem, jo onkulis dzīvojis viens un arī nomiris viens.
Kārtojot mantas kastēs un maisos, Metjū atrod īrnieka dienasgrāmatu par Alžīrijā pavadīto kara laiku. Tā kā pašam neizdodas neko cienīgu piedāvāt izdevniecībām, tad Metjū nolemj pārrakstīt šo dienasgrāmatu un uzdot par savu darbu. Panākumi seko viens pēc otra- slava, prēmijas, intervija, skaista un bagāta sieva…. Likās, ka nu tik būs un pārtērētais overdrafts bankā un iztērētais izdevēja avanss par jaunu grāmatu tik tāds sīkums vien ir. Gan jau. Bet te uzradās kāds, kurš zina rūpīgi glabāto Metjū noslēpumu par pirmo grāmatu.

Līdzīgs stāsts bija filmā ”Vārdi”, tikai šoreiz francūži pacentās uztaisīt tādu skaudrāku un sāpīgāku stāstu par to, ka meliem īsas kājas un pinoties tālāk var sapīties vēl vairāk. Un katra izvēle un darbība rada veselu virkni izvēles un darbības, kurās aizvien mazāka iespēja paliek kaut ko izvēlēties. Līdz beigās ir jāizdara viena izvēle, kas nebūt nav tā, uz kuru Metjū bija tiecies.

Labs trilleris un labi attēlots jaunā rakstnieka slidenais ceļš uz slavas virsotnēm, kas vienā mirklī var pārtapt par slidkalniņu uz leju.

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.