Oriģinālnosaukums: homo@lv
Valsts: Latvija
Žanrs: dokumentāla
Režisors: Kaspars Goba
Gads: 2010

Par filmu-
Divi jaunieši, pēc rietumos redzētā, nolemj Rīgā sarīkot praidu. Viņi nenojauš, ka šis gājiens aizskars tādas sabiedrības stīgas, kas virspusē izcels gan varavīkšņotos karogus un kaku maisiņus, gan mācītāju atstādināšanu un politikas taisīšanu, gan gadiem noklusētas lietas.


Nemaz nesanāk bieži skatīties dokumentālu kino. Šoreiz ir vairāki iemesli, lai pavērotu Kaspara Gobas dokumentālo filmu ”homo@lv”.
Pirmkārt- nesenie politiķu izteicieni par filmu atbalstīšanu vai neatbalstīšanu (kā izteicās kāda deputāte- redzējusi neesmu, bet šāds kino mums nav vajadzīgs (uzdāviniet, lūdzu, viņai brīvbiļeti)). Otrkārt- nesenie notikumi Berlīnes kinofestivālā, kur ”homo@lv” tika demonstrēta (pats par sevi jau apsveicams fakts) un skatītāju ļoti labi uzņemta (tā vismaz ziņo laikraksts ”Diena”).

Filma nav tendencioza- netiek stāstīts tikai par melnu vai baltu. Tas ir skats no visām pusēm. Arī iekšpuses. Viedokli izsaka daudz un dažādas personas- atbalstītāji, noliedzēji, neitrālie, žurnālisti, sociologi u.c. Ne pa velti režisors filmai materiālus vācis piecus gadus un rezultāts sanācis dabisks- nesamāksloti un nepārsālīti. Ar aforismu vērtiem kadriem (”no priede” Igors (dalot skrejlapiņas)- davai, pastrādā savas valsts labā! Vai Dimiteres ”ticīga cilvēka radoša performance”) un labi samontētu notikumu atspoguļojumu.

Patika Māra Zandera komentāri- asprātīgi un trāpīgi (strēlnieku mazdēli). Patika Zatlera un Endziņa atbalstītāju cīņa pirms prezidenta vēlēšanām Jēkaba ielā. Patika, ka smaidu un skumjas izsauc abas puses.

Var piekrist, var nepiekrist kādai no pusēm, un var būt ar pilnīgi neitrālu viedokli, bet filmu ir vērts noskatīties. Kaut vai tikai tāpēc, lai paskatītos uz to visu no malas. Ir vērts.

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.