The Salvation

Oriģinālnosaukums: The Salvation
Valsts: Dānija/ Lielbritānija/ DĀR
Žanrs: Vesterns
Režisors: Kristian Levring
Lomās: Mads Mikkelsen , Eva Green, Jeffrey Dean Morgan, Eric Cantona, Mikael Persbrandt, Jonathan Pryce
Gads: 2014

Par filmu-
Džona sieva ar dēlu ir nogalināti un viņš atriebjas uzbrucējiem. Pēc tam nolemj pamest pilsētiņu un doties tālāk uz rietumiem. Bet izrādās, ka starp Džona nogalinātajiem ir arī vietējās bandas vadoņa brālis. Un banda nolemj sadzīt pēdas Džonam un viņu nogalināt.

The Salvation

Ir labs vesterns un ir parasts vesterns. Es cerēju uz labu vesternu, bet saņēmu parastu. Nebija slikti vai nebaudāmi. Tikai likās, ka standarta vesterna sižets tiks būtiski atsvaidzināts ar aktieriem un nevesterna valstīm. Tā teikt- jauns skatījums uz vecām lietām. Kaut kas jau nedaudz savādāks bija, bet tikai nedaudz. Šoreiz arī neglāba Mads Mikkelsesns. Vismaz ne reizi nemanīju, ka viņam šī filma nesagādātu mazas zobu sāps- visu laiku viena izteiksme sejā un visu laiku liekas, ka viņam mēreni pofig. Izņemot tikai to gadījumu, kad viņš skrotēja savas ģimenes slepkavu. Viss pārējais bija tāpat kā filmas sižets- vienkārši un bez lieka sasprindzinājuma. Bet to, ka Mads var nospēlēt daudz labāk, to mēs zinām. Te viņam to vajadzēja tikai atgādināt.

The Salvation

Džons ar Pīteru bija spiesti doties uz Ameriku. Pēc vairākiem gadiem pie Džona ieradās sieva ar mazo dēlēnu. Jau atbraukšanas dienā viņiem uzbruka nule no cietuma iznākušais vietējās bandas vadoņa brālis un tālāk jau domino kauliņi bija iekustināti bez iespējas tos apstādināt. Viens šauj citus, lai atrastu otru. Otrs tiek sagūstīts. Trešais viņu izglābj. Un tā tas turpinātos ilgi, ja Džons neiepirktu munīciju un dotos ciemos pie sliktajiem zēniem. Tā izskaidrošanās pie sliktajiem puišiem bija visnotaļ glīta- bez pretenzijām uz kaut ko sirdī paliekošu, bet vismaz bija kāda ašāka kustība uz ekrāna.

The Salvation

Gribētos kaut ko labu pateikt par sliktajiem zēniem (pārāk jau tīras un nenovalkātas drēbes šiem bija) vai šerifu. Vai vismaz slikto meiteni. bet… bet nav īsti ko teikt. Fons.

Jā, un tas vesterna standarts nebija nemaz tik slikts. Slikti bija tas, ka nevesterna puiši pārlieku centās pielāgoties filmai, bet neparādīja kaut ko no sevis. Nešaubos, ja viņiem būtu bijusi doma nedaudz pacensties, tad filma būtu izdevusies pat ļoti laba. Būtu izdevies pat ļoti labs vesterns.

The Salvation

Filmas vērtējums: 7/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.