010.JPG

Oriģinālnosaukums: Tropa de Elite
Valsts: Brazīlija
Žanrs: Grāvējs
Lomās: Wagner Moura, Caio Junqueira, André Ramiro
Režisors: José Padilha
Gads: 2007

111.JPG

Filma balstīta uz it kā patiesiem notikumiem- 12 virsnieku un psihoterapeita liecībām, kuras vēlāk tika iznīcinātas.

Par filmu-

1997.gadā, pirms Romas pāvesta vizītes Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, specvienībai ir jādara viss, lai mazinātu noziedzību, bet tā ir it visur- korupcija policijā, narkotiku tirdzniecība, bruņotas bandas….

Elitārās vienības kapteinis no tā visa ir noguris un viņš vēlas sev sameklēt aizvietotāju, lai varētu mainīt darbu no vienības komandiera uz jaunu kadru apmācību. Smagu treniņdarbu un kopīgu reidu laikā pret narkodīleriem, izkristalizējas divas kandidatūras, no kurām vienam jākļūst par elites vienības komandieri.

211.JPG

Šī laikam bija mana pirmā iepazīšanās ar Brazīlijas kino. Īsti nebija skaidrs, ko gan brazīlieši varēs parādīt savā grāvējā, bet cerības saglabāju, ka būs vismaz nedaudz labāks par viduvēju Holivudas produktu.

Īsti cerības nepiepildījās, lai gan varētu teikt, ka kaut kas bija savādāk- bija grūti izsekot ātrajiem dialogiem un nepārtrauktai notikumu virpināšanai un mēģinājumiem to satīt vienā kamolā. It kā jau interesanti, ka filma sadalīta tādās kā daļās, kurā katra ir veltīta kādam personāžam un beigās tās daļas sasaistās kopā, lai arī pēc skatīšanās teiktu- varēja iztikt bez tām daļām.

56.JPG

Dažbrīd likās, ka filma nav vis par cīņu pret noziedzību un gatavošanos pāvesta vizītei, bet gan par to, ka Brazīlijā ir savs specnazs, kas nemaz nav sliktāks par amerikāņu vai Izraēlas specvienībām. Tā teikt- lai arī pie mums visi policisti ir korumpēti, toties ir savi spicie puiši, kas visu noliks savās vietās.

47.JPG

Aktieri jau no pašiem pirmajiem kadriem likās nedaudz sabijušies, laikam arī šī bija viņu pirmā brazīliešu filma. Arī filmas ļaunais varonis vairāk tēloja nevis noziedzīgās pasaules līderi, bet gan histēriķi, kuram rūp kā viņš izskatīsies zārkā, tāpēc vienīgais viņa lūgums ir nešaut sejā.

Interesantas bija elites vienības puišu iztaujāšanas metodes- ja uz jautājumu ‘’zini kur viņš ir?’’ skanēja atbilde nē, tad šāviens kājā. Ja turpināja teikt nē, tad neliela smacēšana ar polietilēna maisiņu, ja tas vēl nenostrādā, tad gatavi sēdināt uz slotaskāta. Nav viegli būt sliktajam Brazīlijā.

310.JPG

Kā jau sākumā minēju- šī bija mana iepazīšanās ar Brazīlijas kino, tikai diemžēl nevaru teikt, ka es būtu priecīgs un laimīgs par šādu iespēju. Varbūt vispirms vajadzēja patrenēties uz kāda no Latīņamerikas televīzijas seriāla, iespējams labāk saprastu filmu?

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.