Oriģinālnosaukums: Bangkok Dangerous
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs/Spriedzes
Lomās: Nicolas Cage, Shahkrit Yamnarm, Charlie Yeung, Panward Hemmanee
Režisors: Oxide Pang Chun, Danny Pang
Gads: 2008

Par filmu-

Algotam slepkavam tiek uzticēts uzdevums- doties uz Bangkoku un paveikt četrus darbus. Pats sev viņš nosolās, ka tie būs pēdējie.
Bangkokā viņš nedaudz izmaina savus principus un ne tikai sameklē sev palīgos kādu vietējo kabatzagli, bet arī iemīlas kurlmēmā aptiekas darbiniecē. Drīz viņš saprot, ka var ne tikai neizpildīt uzdevumus, bet arī sākt cīņu par savu, un ne tikai savu, dzīvību.

Droši vien jau dzirdējāt stāstu par to, ka divi brāļi no Honkongas pirms deviņiem gadiem režisēja filmu ‘’Bīstamā Bngkoka’’, kura ieguva kulta filmas statusu un abi režisori pasaules slavu. Holivudieši, apgūdami Āzijas tirgu, nosprieda, ka tas ir labs produkts, kuru būtu vērts pārliet ar amerikāņu mērci. Tā tapa ‘’Bīstamā Bangkoka’’ ar tiem pašiem režisoriem, bet citu aktieri (Nikolasu Keidžu) galvenajā lomā.

Stāsts jau vienkāršs- vientuļš, principiāls algotais slepkava aizvada savas dieniņas mierīgi novācot tos, kas ir viņa pasūtījumu fotogrāfijās. Apskatīji, iegaumēji, nošāvi un aizmirsi. Viss, nekāda iedalīšana labajos un ļaunajos, patīk vai nepatīk. Visu laiku noder domās sev sacīt- mani tā mācīja, mani tā mācīja….

Filmas lielais jautājums ir par cilvēka anatomiju- it kā zināms, ka cilvēkam ir sirds, bet vai tāda ir arī slepkavam ar stāžu? Vai viņš spēj pārkāpt pāri saviem gadiem auklētiem principiem un paraudzīties uz cilvēkiem ne kā uz upuriem?

Uz šiem jautājumiem filma sniegs atbildes, bet vai visi skatītāji saņems viņus apmierinošu atbildi par galvenās lomas tēlotāju? Vai Nikolass šajā filmā parādīja visu ko no viņa gaidīja skatītāji? Man liekas, ka līdz labai atzīmei pietrūka vēl paprāvs gabals. Nevarētu arī teikt, ka bija slikti- šaudīšanās un fiksa dzenāšanās pa pilsētu uz moča bija. Iepazīšanās ar pilsētu arī- gan naktī, gan dienā, gan uz zemes, gan uz ūdens. Bija labie ar ne pārāk labu izpildījumu un bija sliktie ar vēl sliktāku izpildījumu. Tāpat bija arī Keidžam- labie mirkļi mijās ar ne pārāk labajiem. Laikam viņš nevarēja pārslēgties no brutālā un aukstā killera uz jauko un pieklājīgo džeku, kurš ar savu draudzeni ēd restorānā vai paijā ziloni. Pārāk kokaini viņam tie kadri izdevās.

Lielāko plusu filmai var minēt, ka tā radīja (un nenogalināja) interesi par pirmajā rindkopā minēto oriģinālo veidojumu, jo iekšējā balss saka, ka 99.gadā tapusī filma būs labāka.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.