fearless0.JPG

Oriģinālnosaukums: Huo Yuan Jia/Fearless
Valsts: Ķīna/Honkonga/ASV

Žanrs: Drāma/Grāvējs/Vēsturiska
Lomās: Jet Li, Shido Nakamura, Betty Sun
Režisors: Ronny Yu
Gads: 2006

Par filmu-

19.gs beigās mazais Ho Juandzja sapņo iet sava tēva pēdās un kļūt par pasaules līmeņa cīņas meistaru. Kļūstot pieaudzis un izcīnījis uzvaras daudzos turnīros viņš nekļūst laimīgs, drīzāk otrādāk- viņa tuvinieki tiek nogalināti.

Bēdās pametot visu, Ho dodas kurp acis rāda un nonāk mazā ciematā, kur sāk dzīvot un strādāt kopā ar vietējiem zemniekiem. Šādā mierīgā vidē viņam ir laiks pārdomāt un saprast cīņas mākslu likumus un jēgu.

Atgriezies mājās viņš dodas uz starptautisku cīņas mākslas čempionātu.

Filma balstīta uz patiesiem notikumiem.

Filma, kurā ķīnieši labākajās Brūsa Lī iekoptajās tradīcijās parāda savu cīņas mākslu meistaru pārākumu par eiropiešu labākajiem cīnītājiem. Vienkāršā valodā pasniegta filma bez nekādām sarežģītām mērcēm un piedevām. Meistars piedzima, apguva cīņas mākslu un saprata tās jēgu. Protams, tas viss ir jāpierāda un filmas beigās arī teorēma tiks pierādīta- meistars parādīs kāda ir dzīve un kāda ir cīņa.

Kas bija un kas pietrūka? Bija daudz smuku cīņas elementu ne pārāk ierastā vidē. Bija kaušanās laiks un pārdomu laiks. Bija triumfāla atgriešanās un leģendas rašanās.

Pietrūka pavisam nedaudz- gribējās mazliet savādāku scenārija gaitu no jau ierastajām Honkongas cīņu filmām. Lai arī – tā ir laba piegrieztne, pēc kuras var uzšūt arī šādu te biogrāfisku vēstījumu. Dažbrīd likās, ka ir pa daudz dažādu glorificējošu elementu, kuri vairāk izskatījās pēc liekiem elementiem nekā filmas dramatiskā mirkļa akcents (pēdējās cīņas laikā [ne]veiktais ‘’nāves sitiens’’).

Katrā ziņā Džets Lī atkal pierāda, ka šobrīd viņa kustības ir tikpat ātras un veiklas kā kino specefekti un viņš lieliski iederas asa sižeta filmās, kur kādu slikto vajag glīti piekaut.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

fearless1.JPG fearless2.JPG fearless3.JPG fearless4.JPG fearless5.JPG fearless6.JPG