babel0.JPG

Oriģinālnosaukums: Babel
Valsts: ASV

Žanrs: Drāma/Spriedze
Lomās: Brad Pitt, Cate Blanchett, Mohamed Akhzam, Peter Wight
Režisors: Alejandro González Iñárritu
Gads: 2006

Par filmu-

Ganot kazu ganāmpulku divi marokāņu zēni nolemj pārbaudīt cik tālu var aizšaut jauniegūtā bise. Izrādās, ka tā lodi var aiznest līdz pat tūristu autobusam…

Šāviens atbalsojas uzreiz trijās pasaules daļās, kur amerikāņu laulātais pāris, kurlmēma japāņu meitene ar savu tēvu un ASV strādājoša meksikāņu bērnu aukle tiek ierauti katrs savā un tai pat laikā arī savstarpēji saistītā dzīves virpulī.

Ja vēlaties redzēt ar emocijām piesātinātu filmu, tad ‘’Bābele’’ būtu īstā filma. It kā pavisam sveši cilvēki, kuriem pat nav lemts filmas laikā satikties, savas dzīves mēģina ievirzīt tādā gultnē, kur viņi tās spētu vadīt, bet nevienam tas īsti neizdodas, jo gan laulības problēmu risinošajam amerikāņu pārim, gan ikdienas garlaicības nomāktajiem marokāņu puišeļiem, gan visu atgrūstajai kurlmēmai japāņu meitenei dzīve ir kā labirints, no kura viņi visi mēģina izkļūt laukā. Katram ir savas problēmas, katrs no viņiem runā savā valodā, bet traģiska dzīve ir visiem kopēja.

Visvairāk mani šajā filmā pārsteidza tieši bērnu tēlojums- viss sanācis tik dabiski tik nepiespiesti, un tajā pat laikā viņu tēlojumā bija viss, kas norisinājās uz ekrāna. Ja bija prieki, tad prieki tika parādīti. Ja bija bēdas un izmisums, tad tās tika parādītas un pat piekasīgākam skatītājam to visu vērojot nevajadzētu domāt, ka viņi jau tikai tēlo. Jautri, traģiski, izmisīgi un ļoti pārliecinoši.

Arī laulātā pāra traģēdija ‘’nekurienes vidū’’ un apkārt esošā bezspēcība filmu padarīja vēl emocijām bagātāku- ne tikai apkārtējo cilvēku nevēlēšanās viņiem kā palīdzēt un pamešana tajā pat nekurienes viducī, bet arī viņu abu satuvināšanās.

Nevajag baidīties, ka filma būs depresīva un traģisma piesātināta. Lai arī problēmu tur netrūkst, tā skatītāju izklaidē- tā liek domāt, liek līdzi just katra stāsta galvenajiem varoņiem, liek skatītājā raisīties emocijām.

Šo filmu droši var turēt visiem redzamā vietā uz plauktiņa.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

babel1.JPG babel2.JPG babel3.JPG babel4.JPG babel5.JPG babel6.JPG