03.JPG

Oriģinālnosaukums: Eastern promises

Valsts: ASV/Kanāda/Lielbritānija
Žanrs: Spriedzes/Krimināls
Lomās: Viggo Mortensen, Vincent Cassel, Naomi Watts
Režisors: David Cronenberg
Gads: 2007

12.JPG

Par filmu-

Kādā Londonas aptiekā ienāk meitene stāvoklī, kurai nepieciešama mediķu palīdzība. Slimnīcā izdodas glābt tikai bērnu. Vecmāte mirušās mātes somā atrod dienasgrāmatu krievu valodā, un kamēr tēvocis tulko dienasgrāmatu, vecmāte Anna pati mēģina sameklēt mirušās meitenes radiniekus. Viņas meklējumi nonāk pie Londonas krievu mafijas.

23.JPG

Iesākumā gribētu teikt, ka šī nepavisam nav ģimeniska vakara filma, kuru var skatīties kopā ar bērniem. Un tas nav tikai dēļ plikā Mortensena, kurš pirtī slaktē čečenus (lai arī tas kautiņš bija tīri labs sanācis)- filmā diezgan labi parāda asiņainās griešanas-nogriešanas ainas. Nē tās nav pretīgas vai kā citādi šausminošas, drīzāk rādīts ar glanci, bet ja nu kādam organisms nepanes asinis, tad labāk šo filmu izlaist.

33.JPG

Filmā satiekas divas pasaules- ārstes Annas(N.Vatsa) parastā, vienkāršā dzīve un Londonas krievu noziedzīgie darījumi. Šīm pasaulēm pa vidu nostājas mafijas šoferis Nikolajs (V.Mortensens), kurš diezgan ātri skatītājiem liek nojaust kādu lomu viņš spēlē. Un jāatzīst, ka spēlē viņš diezgan labi, atšķirībā no Vatsas tēlojuma, bet varbūt tas man tikai tā likās dēļ ārstes maznozīmīgā personāža…

43.JPG

Dažbrīd jau likās, ka filmai pietrūkst lielāka mēroga, vai kāds jauns personāžs, kurš šo telpu paplašinātu, bet pēc brīža tās domas tiek aizgaiņātas prom jau ar jauniem notikumiem- nav laika spriedelēt par tādiem sīkumiem. Par tiem mērogiem un telpām atceras kad filma noskatīta, un kad gribas meklē kādu uti filmas kažokā. Bet šoreiz varētu iztikt bez tās uts.

Vienīgo nožēlu varu izteikt, par to, ka filmu skatījos dublētu krievu valodā- būtu bijis interesanti paklausīties ‘’oriģinālo’’ krievu valodu. Parasti amerikāņiem ar runāšanu krieviski ir gājis diezgan šķērmi, lai arī šinī filmā izskatījās, ka ir piestrādāts pie krieviskā nedaudz vairāk- gan galvenie varoņi, gan atmosfēra filmā izskatījās gana slāviska. Pieņemu, ka ar runāšanu arī viss bija līmenī.

52.JPG

Lai arī filmas sižets virzījās pa diezgan paredzamu gultni, tas itin nemaz nemaisīja skatīties un baudīt šo filmu. Varbūt pie beigām prasījās vēl kādu papildus noelsienu, bet sanāca tik nopūta. Nē, tā nebija vilšanās nopūta, tā bija pateicības nopūta, ka noskatījos labu kino.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.