Oriģinālnosaukums: Fast and Furious
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs
Lomās: Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, John Ortiz
Režisors: Justin Lin
Gads: 2009

Par filmu-

Policijas vajātais Dominiks Toretto un nu jau FIB aģents Braients O’Konors apvieno savus spēkus un ātras braukšanas prasmes, lai cīnītos pret kopējo ienaidnieku. Narkotiku pārvadāšana, ieroči un galvu reibinoša braukšana par pilnajām pilsētas ielām un tuneļiem ir ceļš, kurš viņiem ir jāpaveic, lai tiktu līdz savam mērķim.

Tā kā šī jau ir filmas ceturtā sērija, tad gan jau skatītājiem būs izveidojies priekšstats, kas ir sagaidāms uz ekrāna. Ja ne redzēta kāda no iepriekšējām trijām daļām, tad vismaz dzirdēts par to gan jau būs. Ja arī nav redzēta kāda no iepriekšējām daļām, tad nevajag izsamist, jo filma ir viegli sagremojama arī bez iepriekšējām ātrām un bez žēlastību zināšanām. Galvenais nosacījums ir, lai jums patīk sportiski autiņi, ātrums un mazliet apģērbtas meitenes. Protams, galvenais ir ātrums, jo tas šinī filmā netrūkst- jau pats sākums ir ātruma un spriedzes piesātināts. Tā tas viļņveidīgi turpinās visu filmu, ļaujot skatītājiem tikai epizodiski atpūtināt prātu un acis no parastam cilvēkam neveicamu manevru veikšanas ar satiksmi pilnās Losandželosas ielās vai tumšos un šauros tuneļos.

Laikam tas arī ir viss, kas filmā ir- uz sarežģītiem sižeta pavērsieniem un dziļiem personu raksturojumiem te nav ko cerēt. Bet tas arī šajā filmā neiederētos, jo te sāls ir amerikāņu un japāņu autiņi, kuriem pie stūres nedaudz pārgalvīgi braucēji. Viss pārējais filmā ir bezmaksas pielikums lentas aizpildīšanai. Protams, apsveicama ir filmu veidotāju centība atgriezt pirmās filmas varoņus kopīgā spēlē un droši vien kārtīgi filmas fani šo faktu novērtēs ar gavilēm, bet parastam garāmgājējam tā viņu spēle neliksies diez ko pārliecinoša. Bez emocijām, bez iedvesmas, bez jebkādām pretenzijām uz jaunu fanu piesaistīšanu. Atnācu, nofilmēju un …. aizgāju.

Filmas un ātrumu cienītājiem, pārējiem pēc izvēles.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.