Oriģinālnosaukums: The Discovery
Valsts: ASV
Žanrs: Fantastika/ Drāma
Režisors: Charlie McDowell
Lomās: Robert Redford, Jason Segel, Rooney Mara, Jesse Plemons, Ron Canada
Gads: 2017

Par filmu-
Tomas Hārpers visu savu mūžu veltījis zinātniskiem pētījumiem par cilvēka dzīvi pēc nāves. Kad viņš pasaulei paziņo, ka pierādījis dzīvības esamību pēc nāves, seko miljoniem pašnāvību ar mērķi turpināt savu dzīvi citā dimensijā.
Hārpers norobežojas no cilvēkiem un klusībā turpina savus eksperimentus, lai pierādītu sava pētījuma nākamo soli.

Nolēmu noriskēt un noskatīties šo filmu ar cerību, ka te nebūs daudzreiz apviļāts tunelis, balsis un kaut kas stipri līdzīgs tam, ko jau izsenis piedāvā aizkapa dzīvē pabijušie un Holivudā strādājušie. Arī aktieru ansamblis sola pieklājīgu izklaidi, tā kā riski minimāli.

Tomas Hārpers savam pētījumam veltījis četrdesmit savas dzīves gadus un beidzot bija gatavs pasaulei nodemonstrēt pierādījumus, ka eksistē dzīve pēc nāves- cilvēkam nomirstot kaut kādas daļiņas pāriet citā dimensijā un iespējams dzīvot atkal. Tāda kā iespēja restartēt savu dzīvi. Acumirklī rodas tāds kā kults, kurā cilvēki veic pašnāvības ar cerību tikt pie jaunas dzīves- ja kaut kas neveicas vai neizdodas, tā iespēja ar pašnāvību veikt kļūdu labojumu savai dzīvei.
Lai arī Hārpers nejūtas atbildīgs par daudzmiljonu pašnāvībā, viņš vientulībā un mazapdzīvotas salas turpina savus eksperimentus, lai nokļūtu pie nākamā soļa.

Kopumā pat ļoti skatāms kino. Laikam pie vainas mana skatīšanās fonā, tāpēc daži jautājumi palika nesaprasti (lasi- beigas). Otrreiz, labākas saprašanas nolūkā, gan neskatīšos, bet citiem ieteiktu būt centīgākiem. Lai arī- nav jau garantija, ka tie jautājumi vispār tika atbildēti.

Pati filma ir ļoti rāma un nemaz nav sajūta, ka kaut kur aiz kadra cilvēki masveidā sevi galē nost. Visi notikumi risinās uz salas, kur zinātnieka muižā, nelielas komandas sastāvā, top kaut kas grandiozs un neizskaidrojams. Nedaudz jau pieskaras jautājumiem par ētiku, bet ar to skatītāji pārlieku netiek apgrūtināti.
Lai arī aktieri mani nepārliecināja (tāpat, kā grandiozās iekārtas), un te vairāk ne spēles, kā tieši nepiemērotības ziņā, tomēr atļaušos filmu ieteikt. Tā, tīri filozofiskai lietošanai.

Filmas vērtējums: 7/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.