there-will-be-blood-00.JPG

Oriģinālnosaukums: There will be blood
Valsts: ASV

Žanrs: Drāma
Lomās: Daniel Day-Lewis, Martin Stringer, Kevin J. O’Connor
Režisors: Paul Thomas Anderson
Gads: 2007

Par filmu-

Amerikāņu literatūras klasiķa E.Sinklēra romāna ‘’Nafta’’ ekranizācija.

Notikumi risinās 20.gs sākumā Kalifornijā, kad ambicioza un neparasta rakstura cilvēkam piederoša naftas kompānija piedzīvo strauju augšupeju.

Nafta- vārds, kas daudziem 20.gs sākumā lika mainīt savu dzīvi vai nu kļūstot par naftas ieguvējiem, vai arī par tās patērētājiem. Vārds, kas solīja lielas bagātības un lielas pārmaiņas. Izmanīgākie lika lietā visas savas pārliecināšanas spējas, lai tikai iegūtu sev interesējošo zemes gabalu, kura dzīlēs glabājas tik svarīgais resurss.

Perfekti tēlojošais Daniels Dejs Lūiss savu tēlu visas filmas laikā ekselenti iznesa no maza racēja līdz ievērojamu bagātību guvušam rūpniekam un pat tālāk, līdz sarkastiskam sakārnītim. Bet nafta izsīkst, un izsīkst arī cilvēka vara pār citiem un pār sevi. Tad parādās cik viņi godīgi bijuši gan pret sevi, gan citiem, gan Dievu.

Filmu varētu raksturot kā nelielu ieskatu kāda maza naftas rūpnieka izaugsmē, kur spilgti parādās tā laiku cilvēku un tā laika vides dažādie raksturi. Ar treknu svītru var pasvītrot gan DDL, gan jaunā mācītāja tēlojumu. DDL spēja parādīt skatītājam vissīkākās nianses, kas tik ļoti piestāv viņa tēlam ir vienkārši apbrīnojama. Grimases, kustības, skatiens, viss ir tik dabiski un piederīgi viņa lomai, ka nekas cits neatliek kā meistara priekšā nocelt cepuri. Gandrīz vai gribētos apgalvot, ka filmas ar viņa piedalīšanos kļūst par automātiskām vērtībām.

Lai nebūtu tā, ka slavēju tikai Lūisa veikumu, varu piebilst, ka arī pārējie aktieri latiņu turēja gana augstu. Varētu pat teikt, ka visas filmas laikā nebija tāda brīža, kad piezagtos doma atrauties no ekrāna vai nepatikā saraukt pieri. Šī nu ir filma, kuru ir vērs noskatīties, gan nelielu vēsturisku ieskatu gūšanai, gan arī perfektu raksturu tēlojumam.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

there-will-be-blood-01.JPG there-will-be-blood-02.JPG there-will-be-blood-03.JPG there-will-be-blood-04.JPG there-will-be-blood-05.JPG there-will-be-blood-06.JPG