Oriģinālnosaukums: The Foreigner.
Valsts: Lielbritānija/ Ķīna/ ASV
Žanrs: Grāvējs
Režisors: Martin Campbell
Lomās: Jackie Chan, Pierce Brosnan, Charlie Murphy, Orla Brady, Michael McElhatton
Gads: 2017

Par filmu-
Kvana meita iet bojā Londonā notikušā teroraktā. Atbildību par to uzņēmās kāds nezināms grupējums, kas sevi sauc par Īsteno Īru republikas armiju. Kamēr valdošie britu un īru politiķi mēģina tikt skaidrībā, kas aiz šiem teroraktiem slēpjas, Kvans nolemj pats atriebt savas meitas nāvi.

Ko lai saka- Džekijs Čans kļuvis vecs. Lai arī filmas apraksts nesolīja neko uhh un ahh, tomēr aiz cieņas pret veco gvardi, nolēmu apskatīties cik labi šim vēl padodas kaušanās.

Kamēr Kvans mēģināja novietot stāvvietā automašīnu, tikmēr viņa meita cieta teroraktā Londonas centrā. Atbildību par to uzņēmās kāds iepriekš nezināms grupējums, kurš sevi dēvēja par Īsteno Īru republikas armiju.
Kamēr īru un britu politiķi mēģina atrast kaut mazāko pavedienu, tikmēr Kvans klauvē teju pie visām atbildīgo iestāžu durvīm, lai uzzinātu slepkavu vārdus. Saņēmis atraidījumus, viņš beidzot nonāk līdz ministram, kurš atbildīgs par Ziemeļīrijas jautājumu. Agrāk šis ministrs pats vadīja Īru republikas armiju un Kvans cer no viņa dabūt terorakta izraisītāju vārdus. Lai arī šeit saņēmis atraidījumu, Kvans saprot, ka politiķis melo, un, liekot lietā savas zināšanas un pieredzi, viņš nolemj piespiest politiķi pie sienas, lai tas atzīstas.

Biju sagatavojies uz sliktāku rezultātu, tāpēc prieks gan par filmu, gan par savu maldīšanos. Viens gan ir redzams- Džekijs Čans tiešām kļuvis vecs. Kauties vēl kaujas tīri ņipri, bet paši kautiņi īsāki un intervāli starp tiem lielāki. Bet kopumā jāsaka- tīri labi paveica savu darbu filmā. Tāpat jāuzslavē arī Pīrsa Brosnana tēlojums. Viņi abi labi filmai piedeva tādu kaujiniecisku rozīnīti un līdz ar to arī filmas gaisotne bija tāda assižetiska un dažbrīd labi ievilka savos notikumos. Mazliet gan prasījās nostrādāt to samudžināto (it kā) galotni un izvilkt pāris nevajadzīgus kadrus, kuri vairāk piestāvētu Bornam, tad varētu teikt, ka būtu sanācis labs grāvējs par trauslo mieru Ziemeļīrijā.
Šobrīd mums jāsamierinās ar nedaudz virs aritmētiskā vidējā- skatīties var, bet lielais prieks netiek noķerts.

Filmas vērtējums: 7/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

0